Arama

14 Kasım Pazartesi Gününe Dikkat ( O Olay Meydana Gelecek)

6 yıl önce

14 Kasım'da gökyüzünde sıra dışı bir olaya tanıklık edeceğiz. Dünya'nın uydusu Ay, gezegenimize en yakın konumda olacak ve "Süper Ay" diye tabir edilen olay meydana gelecek.

14 Kasım Pazartesi Gününe Dikkat ( O Olay Meydana Gelecek)
ad image

Tüm Gözler Pazartesi Günü Gerçekleşecek Olan Süper Aya Çevrilirken akıllara diğer önemli soruyu getirdi peki süper Ay Türkiye’deb görünebilecek mi?

Süper Ay olayı, 14 Kasım Pazartesi günü meydana gelecek. 1948 yılından beri, Dünya'ya en yakın konumda olacak Ay daha büyük ve net şekilde görülebilecek. Bu muhteşem görüntüyü izlemek isteyenler havanın açık ve karanlık bölgelerden rahatça gözlemleme yapabilecek. 
2016 yılının ilk Süper Ay'ı 16 Ekim'de gerçekleşirken, ikincisi 14 Kasım'da meydana gelecek. 3.ise 13 Aralık'ta gözlemleyeceğiz.

Ay, 1948'den beri Dünya'ya en yakın ve en büyük konumda olacak. Bu harika gökyüzü olayını 2034 yılına kadar bir daha göremeyeceğiz.

Bir Sonraki 2034'te:

Bu gökyüzü olayı 2034 yılına kadar bir daha gözlemlenemeyecek. Zira bu tarihe kadar Ay gezegenimize bir daha bu kadar yakın bir noktaya gelmeyecek.

Süper Ay Nedir?

Ay'ı, gezegenimize en yakın konuma geldiğinde daha büyük (yüzde 14) ve parlak (yüzde 30) görürüz. Bu olaya 'Süper Ay' adı veriliyor.

Süper Ay'ı çıplak gözle rahatlıkla görebileceğiz. Ancak şunu unutmamakta fayda var; eğer bu gökyüzü şöleninden kaliteli görüntüler elde etmek istiyorsak şehir ışıklarından uzak ve gökyüzünün bulutsuz olduğu yerleri tercih etmelisiniz.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

6 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |   gebze avukatbetnano giriş

betnano -güvenilir bahis siteleri-supertotobet-betnano