Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cansever Eserleri Ankara’da Sergileniyor

Cansever Eserleri Ankara’da Sergileniyor

admin admin -
22 0

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Yarışması’na katılan tüm eserler, Ankara’daki Türk Serbest Mimarlar Derneği’nde (TSMD) sergilenmeye başladı.
Kepez Belediyesi’nin 2015 ve 2016 yıllarında düzenlediği Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Yarışması’na katılan tüm eserler, Ankara’daki TSMD sergilenmeye başladı. Mesai saatlerinde 24 Mayıs’a kadar gezilebilecek olan serginin açılışına Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır, Kentsel Dönüşüm Müdürü Barış Soykam, TSMD Başkanı Aytek İtez, Mimarlar Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Serap Kaya ve derneğin eski başkanı Osman Aydın, yarışmanın seçici kurul başkanı Ali Cengizkan ile çok sayıda mimar katıldı.
ANTALYA’YA ÖRNEK OLDUK
Ankaralı mimarların hem mesleklerine, hem de bulundukları şehrin doğru imar edilmesine katkılarından dolayı teşekkür ettiği Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, Antalya Mimarlar Odası işbirliğiyle böyle bir yarışma düzenlemelerinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Göreve geldiği ilk döneminde Kepez’e kazandırdıkları bazı eserlerin mimarlık yarışması neticesinde vücut bulmasını isteyerek hareket ettiklerini anlatan Tütüncü, “Mimarlar Odası işbirliğiyle başarılı projelere imza attık. Bölgemizde bu ufuk açıcı bir çalışma olarak görüldü. Şu anda Antalya’da bazı toplumsal yönü olan projelerin, buna benzer şekilde yürütüldüğünü iftiharla söylemek isterim” dedi.
YARIŞMAYI DAHA DA ZENGİNLEŞTİRECEĞİZ
Belediyesinin böyle bir yarışma düzenlemesinin bir ilk niteliği taşıdığına vurgu yapan Tütüncü, şehirleri tasarlayanların mimarlar olmasını ve ortaya çıkardıkları eserlerle şehre farklı bir şekilde yansıtsınlar istediklerini söyledi. Turgut Cansever’in Antalya doğumlu olması nedeniyle bu yarışmanın adını taşımasını arzuladıklarını belirten Tütüncü, “Kurumsallaşarak bizden sonra da her yıl tekrar eden bir yarışma olması için gerekli adımlarımızı attık. Şimdi hedefimiz bu yarışmayı daha da zenginleştirmek” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir