Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yozgat’a KÖYDES İçin 8 Milyon 282 Bin Lira Ödenek Ayrıldı

Yozgat’a KÖYDES İçin 8 Milyon 282 Bin Lira Ödenek Ayrıldı

admin admin -
27 0

Yozgat’a Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) çalışmalarında kullanılmak üzere 8 milyon 282 bin TL ödenek gönderildi.
Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı başkanlığında düzenlenen Köydes Tahsisat Komisyonu Toplantısında köyler için ayrılan ödenek değerlendirildi. Valiliğimiz toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Yazıcı, köylerin yol, içme suyu ve kanalizasyon işlerinin tamamlanması için tahsis edilen ödeneklerin en yüksek verimle değerlendirileceğini söyledi.
Köydes projesinin köylere hayat verdiğini ve yaşam standartlarını yükselttiğini vurgulayan Vali Yazıcı, “İlimize 2016 yılı köydes çalışmaları kapsamında 8 Milyon 282 bin 12 lira ödenek gelmiştir. Plan ve programımızı şimdiden hazırlayıp sezona hazır bir şekilde girmek istiyoruz. Bu toplantıda sadece gelen paranın tahsisatını değil, geçmiş yılların değerlendirmesini de yaparak daha verimli çalışmalara imza atmayı amaçlıyoruz. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını en üst seviyelere taşımak için tüm arkadaşlarımızın üzerine görev düşüyor. Ben de arkadaşlarımızın bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğine yürekten inanıyorum” dedi.
Toplantının son bölümünde kaymakamları dinleyen Vali Yazıcı, ilçelerinde devam eden çalışmalar ile köydes planlamaları hakkında da bilgi aldı.
Toplantıya Vali Yardımcısı Yavuz Güner, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, kaymakamlar, komisyon üyesi il özel idare birim sorumluları katıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir