Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Vatan Aşkı “Engel” Tanımadı

Vatan Aşkı “Engel” Tanımadı

admin admin -
34 0

Hasdal Askeri Kışlası’nda bir günlük sembolik olarak askerlik yapacak olan engelli asker adayları, Eyüp Sultan Camii Meydanı’nda ellerine kınalar yakılarak, dualarla uğurlandı.
Eyüp Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işbirliğiyle Engelliler Haftası dolayısıyla vatani görevlerini yapmak isteyen engelli gençlerin hayalini gerçekleştirdi. Hasdal Askeri Kışlası’nda sembolik olarak bir gün askerlik yapacak olan engelliler için Eyüp Sultan Camii Meydanı’nda uğurlama töreni düzenlendi. Mehter Marşları eşliğinde gerçekleştirilen törende vatani görevini yerine getirmek isteyen 150 asker adayına kına yakıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı uğurlama törenine katılan aileler ise duygu dolu anlar yaşadı. Uğurlama törenine katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, asker adaylarına kına yaktı.
Engelli gençler için uğurlama töreni yaptıklarını belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “İstanbul’un çeşitli yerlerinden engelli kardeşlerimiz bir gün de olsa temsili askerlik yapacaklar. Buradan kınalarla, dualarla inşallah kışlalarına uğurlayacağız. Onların da her türlü insan gibi her imkandan faydalanma hakları var” diye konuştu.
Oğlunu asker ocağına göndermenin mutluluğunu yaşayan bir anne ise, “Biz veliler için çok onur verici bir şey. Milletimize, devletimize hayırlı olsun. Engellilere baktıkları için de çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Duaların ardından engelli gençler, Hasdal Askeri Kışlası’na gitti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir