Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Vali Çomaktekin Eğitime Dikkat Çekti

Vali Çomaktekin Eğitime Dikkat Çekti

admin admin -
45 0

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Trafik sorununun temel sebebi eğitim konusudur. Bu konu eğitimle çözülür. Eğitimde de en önemli yaşlar özellikle 0-6 yaş arasıdır” dedi.
Karayolları Trafik Haftası dolayısıyla Amasya Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği programa katılan Vali Çomaktekin, trafik konusunda farkındalık oluşturmak, sıkıntıları asgariye indirmek ve bu konuda vatandaşlarda hassasiyet oluşturmak için eğitim çalışmaları ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütüldüğünü belirterek, “Bugün yapılan en önemli faaliyetlerden birisi de ana sınıfı öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimin verilmesidir. Trafik sorununun temel sebebi eğitim konusudur. Bu konu eğitimle çözülür. Eğitimde de en önemli yaşlar özellikle 0-6 yaş arasıdır. Bu yaşlar insanın yaşam tarzının ve ilerleyen yaşlardaki kişiliğinin altyapısının oluştuğu en önemli yaşlardır. Bu yaşlarda sevgili çocuklara vereceğimiz eğitim, onlar için bir alışkanlık ve yaşam tarzı haline dönüşeceği için etkili bir eğitim olacaktır” diye konuştu.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, Halk Sağlığı Müdürü Öner Nergiz ve diğer yetkililerinde katıldığı programda öğrencilere Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce temin edilen bisikletler dağıtıldı.
Programın sonunda eğitim pistinde öğrencilere uygulamalı trafik eğitimi verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir