Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. U14 Türkiye Şampiyonası Birinci Kademe Kuraları Bilecik’te Çekildi

U14 Türkiye Şampiyonası Birinci Kademe Kuraları Bilecik’te Çekildi

admin admin -
41 0

Bilecik’te oynanacak U14 Türkiye Şampiyonası 1. kademe müsabakalarının kura çekimi gerçekleştirildi.
Bilecik Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) il binasında yapılan kura çekimine, turnuvaya katılacak 6 takım temsilcilerinin yanı sıra Bilecik ASFK Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, İl Hakem Kurulu Başkanı Kenan Beni ve Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Tesisler Müdürü İsmail Özdil katıldı.
Kura çekimi öncesi açılış konuşmasını yapan Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun, Bilecik’te oynanacak U14 Türkiye kupası müsabakalarının kura çekimleri için toplandıklarını belirtti. Tosun, “Bilecik’in tanıtımı açısından çok önemli olan bu tür organizasyonlarda destek ve katkıları olan federasyon yetkililerine teşekkür ederek, gruplara katılan tüm takımlara başarılar dilerim” dedi.
“BİLECİK 6 TAKIMA EV SAHİPLİĞİ EDECEK”
Bilecik Futbol İl Temsilcisi Engin Toku ise, U14 Türkiye Şampiyonası 1. kademe futbol müsabakasına Bilecik’in 6 takıma ev sahipliği yapacağını söyledi. Takımların 3’erli gruplar halinde A ve B grubu olarak 2 gruba ayırdıklarını belirten Toku, “İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Eskişehir illerinden 6 takım mücadele edecek. 2 İstanbul, 2 Bursa, 1 Eskişehir birde Balıkesir takımlarının katılacağı U14 Türkiye Şampiyonası 1. kademe futbol müsabakalarında takımlara başarılar diliyorum. Şampiyon olan takıma ise, 2. Kademe maçların da başarılar dilerim” diye konuştu.
Konuşmaların ardından çekilen kuralar sonucu A grubunda, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Bursa Gemlik Belediyespor, İstanbul Başıbüyükspor yer alırken, B grubunda ise; İstanbul Çağrım Marmaraspor, Eskişehir Demirspor, Bursa Arabayatağı Spor yer aldı.
Turnuvanın ilk maçı ise 13 Mayıs günü Bilecik Edebali Stadı’nda saat 16.00’da Eskişehir Demirspor ile İstanbul Çağrım Marmaraspor arasında oynanacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir