Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tuzla’da ‘Engellerimiz Engel Değildir’ Resim Sergisi Açıldı

Tuzla’da ‘Engellerimiz Engel Değildir’ Resim Sergisi Açıldı

admin admin -
29 0

Engelli çocukların yaptığı birbirinden değerli resimler ‘Engellerimiz Engel Değildir’ adlı sergide, Tuzla’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda eğitim alan özel çocukların yaptığı ‘Engellerimiz Engel Değildir’ resim sergisi açıldı. Rumeli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sergiye Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile eşi Dr. Fatma Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı ile çok sayıda konuk katıldı.
Özel çocukların yaptıkları resim sergisini Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, eşi Dr. Fatma Yazıcı ile birlikte gezdi. Serginin ardından çocuklar kısa bir oyun sergiledi.
Sergide açılış konuşması yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, “Bugün çok güzel bir serginin açılışındayız. Gönül Elleri Çarşısı’nın komisyonundan bir tanesi olan engelliler komisyonumuzun evden çıkmaktan zorlanan çocuklarımız bugün elleri kalem tuttu ve sergi açıyorlar. Gerçekten verilen emek çok kıymetli ve değerli. O bakımdan ben gönüllü çalışan hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza verdikleri özgüven ve sevgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu yapılan işlem çok mühimdi onlar için ihtiyaçları vardı” dedi.
“İLGİ VE EĞİTİMLE AŞAMAYACAĞIZ HİÇBİR YOL HİÇBİR ENGEL YOK”
6- 7 yıl içinde kat ettikleri yolu çocukların gözlerine baktıklarında görebildiklerini belirten Dr. Fatma Yazıcı, “Bunun için Allah’a şükrediyorum. Sizin gibi dostlarla birlikte olduğumuz için bu birlikteliği Tuzla’da yaşatabildiğimiz için şükrediyorum ve teşekkür ediyorum. İçeride sergiyi gezdiğimizde göreceğiz ki normal çocukların yaptığı her şeyi ilgi alakayla ve eğitimle çocuklarımız da yapabiliyor. Yeter ki önleri açılsın yeter ki evden çıkarılsınlar. İlgi, alaka ve eğitimle aşamayacağız hiçbir yol hiçbir engel yok. O bakımdan engellerimiz engel değildir diyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir