Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Trabzon Lisesi 100’üncü Yıl Mezunları Buluşuyor

Trabzon Lisesi 100’üncü Yıl Mezunları Buluşuyor

admin admin -
51 0

1887 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan, bugüne kadar sayısız ünlü ve başarılı isimlerin Türkiye’ye kazandırılmasının ilk temellerini atan Trabzon Lisesi, 14 Mayıs’ta anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yapacak. Buluşmaya Trabzon Lisesi’nden mezun devlet erkanı, spor, akademi, medya ve sanat camiasından birçok isim katılacak.
Trabzon Lisesi 1987-1988 dönemi (100. yıl) mezunları, “Kilometrelerce uzaklığa gizlenmiş olsa da dostluğumuz, aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz” sloganıyla 29 yıl sonra yeniden bir araya gelecek. Kendisi de 100’üncü yıl mezunu olan İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun öncülüğünde Hakan Karanis, Şevket Alaeddinoğlu, Nusret Yılmaz, Coşkun Yılmaz ve Murat İskender gibi lisenin 100’üncü yıl mezunlarından isimlerin de içerisinde bulunduğu komite tarafından düzenlenen etkinlik, 14 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Trabzon Meydan Parkı’nda mezunlar buluşması ile başlayacak. Akabinde Trabzon Lisesi’ne hareket, mezunların sınıfları ziyareti ve pilav günü etkinliği ile devam edecek etkinliğin kapanışı ise Zorlu Otel’de gerçekleşecek akşam yemeği ile yapılacak. Etkinlikte, Trabzon Lisesi 100’üncü yıl mezunlarına özel hazırlanan bir almanak da hediye edilecek.
29 YIL ÖNCESİNİN ANILARI YENİDEN TAZELENECEK
Etkinliği organize eden komitenin öncüsü Trabzonlu Başkan Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin Osmanlı Devleti döneminde açılmış en önemli eğitim kurumlarından birisi olan Trabzon Lisesi’nin 100. yıl mezunları olarak 29 yıl sonra yeniden bir araya gelmenin oldukça heyecan verici olduğunu ifade ederek, “14 Mayıs günü, hem kuruma olan vefa duygumuzu beslemek hem de oradaki öğrenci kardeşlerimizle nasıl değerli bir okulda eğitim sürdürdüklerini paylaşmak adına orada olacağız. Anılarımızı tazeleyeceğiz” dedi.
Başkan İmamoğlu, Trabzon Lisesi’nin 1987-1988 yılı mezunları ile gelmek isteyen tüm Trabzon Lisesi mezunları ve kendisini Trabzon Lisesi mezunu kabul eden herkesi bu buluşmaya davet ettiğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir