Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Topakkaya’da TÜBİTAK Fuarı Açıldı

Topakkaya’da TÜBİTAK Fuarı Açıldı

admin admin -
58 0

Aksaray’da ortaokul öğrencileri tarafından gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı Topakkaya beldesinde açıldı.
Topakkaya Beldesi Şehit Erdal Akbulut Ortaokulu’nda bu yıl ikincisi düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Ortaokul öğrencilerinin hazırladığı ve 30 ayrı projenin yer aldığı fuar Topakkaya Belde Belediye Başkanı Yılmaz Akbulut, okul müdürü Mehmet Güzel, öğretmenler ve öğrenciler tarafından açıldı. Açılışın ardından protokol üyeleri sergide yer alan stantlarda inceleme yaparken, ilginç buluşlar protokolü bile şaşırttı. Fuardaki stantları tek tek gezen ve çalışmaları birebir inceleyen Belde Belediye Başkanı Yılmaz Akbulut, öğrencileri çalışmalarından dolayı kutladı.
Topakkaya Belde Belediye Başkanı Yılmaz Akbulut yaptığı açıklamada, “Bugün beldemizde TÜBİTAK Fuarı var. Topakkaya Beldemizde 2’incisi düzenleniyor. Çocuklarımızın güncel olarak hayata dair buluşlarını, icatlarını yapıp burada sergiliyorlar. Bazen gördüğünüz gibi zeka geliştirici oyunlar da var. Çok güzel bir çalışma olmuş. Gençlerimize imkanlar verilirse neler yapabileceğini görmüş oluyoruz. Çok keyifli ve güzeldi. Öğrencilerimizi tebrik ederim” dedi.
Topakkaya Şehit Erdal Akbulut Ortaokulu Müdürü Mehmet Güzel ise, fuarın ikincisini düzenlediklerini belirterek, “Biz öğrencilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız ile birlikte 30 ayrı proje yaparak TÜBİTAK sergisine başvurduk. Projelerde emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızda dini motifleri sergileyen Kabe motifimiz, enerji tasarrufu, güneş paneli enerjisi gibi ilginç projeleri biraz daha geliştirerek öğrencilerimizin öz güvenlerini geliştirdik. Bu yıl 2’incisi düzenlendi. Öğrencilerimiz bir önceki yıla göre bir basamak atlayarak ilerlediler. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu başarıları devam eder” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir