Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Siirt’teki Karakolları Drone’lar Koruyacak

Siirt’teki Karakolları Drone’lar Koruyacak

admin admin -
24 0

Siirt’te Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki karakollarda kullanılmak üzere 34 drone ve 4 motosikletin teslimi törenle yapıldı.
Siirt’te Karayolu Trafik Güvenliği Haftasının sona ermesi nedeniyle bir tören düzenlendi. Törende Valilik tarafından temin edilen 34 adet mini insansız hava aracı (drone) İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığına teslim edildi. Törende ayrıca 4 adet motosikletin de Emniyet Müdürlüğü’ne teslimi gerçekleştirildi.
Vali Mustafa Tutulmaz, yaptığı konuşmada trafik kurallarına uyulması ve trafik kazalarının minimum düzeye inilmesi dileğinde bulunuldu. Vali Tutulmaz, “Trafik kurallarına uymamız gerekir. Bizim uymamız yetmiyor karşıdaki kişilerde trafik kurallarına uymaları gerekiyor. Bu yapıldığı takdirde kazalar azalır. Çok söze gerek yok kurala uyalım, sonucunda olumsuz bir şeyle karşılaşmayalım. Ayrıca vatandaşımızın can ve mal ve güvenliğini sağlamaya yönelik her türlü önlemi alıyoruz. Bu yönde gayret gösterdik. Bundan da verim almaya başladık. Jandarma karakolları dâhil ve bütün karakollarımızı dronelerle donatmaya yönelik bir planlama yaptık” dedi.
Törende ayrıca Trafik Güvenliği haftası nedeniyle düzenlenen afiş resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerle, ortaokullar arası futbol turnuvası birinci olan Hürriyet Ortaokuluna hediyeleri verildi.
Hafta nedeniyle yılın sürücüsü seçilen üç sürücü de ödüllendirildi. Drone cihazlarının, polis evi bahçesinde yaptıkları gösteri uçuşu büyük ilgiyle izlendi. Tören, Halk Sağlığı Müdürlüğünce, İl Emniyet Müdürlüğüne tahsis edilen 25 adet bisikletin teslimi ile sona erdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir