Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Orta Refüje Çıkan Tır Korkuttu

Orta Refüje Çıkan Tır Korkuttu

admin admin -
34 0

D-100 Karayolu’nun Kocaeli şehir merkezi geçişinde sol şeritte ilerlediği sırada bir anda orta refüjün üzerine çıkan TIR az kalsın faciaya neden oluyordu.
D-100 Karayolu Kocaeli şehir merkezi geçişinde meydana gelen trafik kazasında, Ankara istikametinde sol şeritte ilerleyen İsmail Baran yönetimindeki 54 FV 745 çekici plakalı TIR, bir anda orta refüjün üzerine çıkarak İstanbul istikametinde ilerleyen araçların üzerine doğru geldi. Orta refüjde bulunan bariyer ve elektrik direklerinin TIR’ı durdurması büyük bir faciayı önlerken, TIR sürücüsü İsmail Baran da yaralandı. Kazayı gören diğer sürücülerin haber vermesi üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi.
Olay yerine hızla gelen 112 Acil Sağlık ekibi, kazada hafif şekilde yaralanan TIR sürücüsü İsmail Baran’ı hemen müşahede altına alarak ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi’ne götürdü. Kaza nedeniyle D-100 karayolunun her iki yönünde de trafik kontrollü olarak sağlanırken, orta refüjün üzerine çıkan TIR, olay yerine çağrılan vinç yardımıyla bulunduğu yerden kaldırıldı. TIR’ın kaldırılmasının ardından yoldaki bariyer ve elektrik direği parçalarının da temizlenmesiyle birlikte yol tekrar trafiğe açıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir