Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Öğrenciler 112 Acil Çağrı Merkezi’ni Gezdi

Öğrenciler 112 Acil Çağrı Merkezi’ni Gezdi

admin admin -
21 0

Gazi Osmanpaşa İlkokulu Anasınıfı öğrencileri, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni gezdi.
Gazi Osmanpaşa İlkokulu öğrencileri, İller İdaresi Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar sonucunda 110 İtfaiye, 112 Sıhhi İmdat, 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma gibi acil çağrı hizmetlerin ’112’ numarası altında Şubat ayında hizmet vermeye başlayan Sivas’ta 112 Acil Çağrı Merkezi’ni gezerek bilgi aldı.
Merkez Kalite Koordinasyon ve Değerlendirme Uzmanı Yasemin Saraçoğlu nezaretinde merkezi gezen öğrenciler Saraçoğlu’ndan bilgi aldı ve merak ettiklerini sordu. Öğrencilere merkezin kısa bir çizgi filminin izlettirilmesi ile başlayan programda öğrencilere kamera odası, bilgi işlem odası ve çağrı noktası gibi yerler gezdirilerek bilgi verildi. Öğrencilere, Sivas 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen çağrılan yüzde 70’ine yakınının asılsız olduğunu ve bu yüzden dolayı merkezin gereksiz yere kullanılmaması gerektiği vurgulandı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gazi Osmanpaşa İlkokulu Müdür Yardımcısı İlhan Ege 42 öğrenciye merkezin tanıtıldığını söyledi. Ege “Anasınıfı öğrencilerimize 112 acil servisin tek numarada birleşmesi bilincini aşılamak adına sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki sınıfımızı da getirdik. Toplamda 42 öğrencimiz gelerek burayı gezdi. Çocuklarımıza bu anlamda bir farkındalık oluşturmak istedik sayın müdürümüze de gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.
Sivas 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Hakkı Polat ise diğer okulları da merkezlerine beklediklerini ifade ederek, “Bu etkinliği acil durumda tek numara bilincini aşılamak maksadıyla kalıcı olması açısından çocuklardan başlamak üzere yaptık. Tanıtım faaliyetlerimize devam edeceğiz. Diğer okullarımızı da her zaman bekliyoruz ağırlamak bizim için şeref verir.” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir