Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Minik Öğrencilerden PTT’ye Ziyaret

Minik Öğrencilerden PTT’ye Ziyaret

admin admin -
35 0

Kargı Yeşilköy anasınıfı öğrencileri Kargı PTT şubesini ziyaret ederek PTT’nin görevi ve işleyişi hakkında PTT Müdürü Nuri Şentürk’ten bilgi aldılar.
Kargı ilçesine bağlı Yeşilköy anaokulu öğrencileri anasınıfı öğretmeni Özden Demir ile birlikte, kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişlerini yerinde görmek için amacıyla başlattıkları ziyaretler kapsamında Kargı PTT şubesini ziyaret ettiler. PTT’nin görev ve sorumlulukları hakkında öğrencilere bilgi veren Nuri Şentürk, PTT’nin 1840’tan bu yana hizmet veren çok eski bir kuruluş olduğunu belirterek, “PTT’nin ilk olarak posta taşımacılığı için hizmet verdi. Daha sonra telefon, telgraf hizmetleri ile teknolojinin gelişmesiyle birlikte kargo ve bankacılık gibi hizmetleri de bünyesine katarak bugün en yaygın dağıtım ağına sahip kuruluş olarak çalışmalarını sürdürmektedir’’ dedi.
Öğrenciler daha sonra personelin çalışmalarını izleyerek postanın nasıl gönderildiğini, gönderilirken hangi aşamalardan geçtiğini uygulamalı olarak görme fırsatı buldular.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir