Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Lise Öğrencilerinden Başkan Aydın’a Duygu Dolu Notlar

Lise Öğrencilerinden Başkan Aydın’a Duygu Dolu Notlar

admin admin -
26 0

Geçtiğimiz yıl Balkanlar gezisine katılan öğrenciler hatıra defterine duygu ve düşüncelerini yazdı. Öğrencilerin notları okuyan herkesi duygulandırdı.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, geçtiğimiz yıl ilçedeki okullarda dereceye giren lise öğrencilerini rüya gibi bir gezi ile ödüllendirmişti. 40 kişiden oluşan ilk kafile, Bosna Hersek başta olmak üzere Balkan ülkelerini kapsayan mükemmel bir gezide unutulmaz anlar yaşamışlardı. Geziye katılan öğrenciler Balkanlar gezisi için oluşturulan hatıra defterine duygu dolu mesajlar yazdı. Başkan Aydın’a gezi için teşekkürlerini ileten lise öğrencileri samimi duygularını da satırlarında çekinmeden ifade ettiler.
Geziye katılan öğrencilerden Derya Aslan, Balkanlar hatıra defterine “Balkanlardaki ecdadımızın bıraktığı mirasları görmekten gurur duydum. Türkiye’yi daha çok sevdim” diye yazarken Kübra Doğanlar ise, “Bu gezide Boşnak Müslümanlarının ne kadar çok acı çektiklerini gördüm ve üzüldüm” diyerek etkilendiği başka bir konuya dikkat çekerek duygularını dile getirdi.
Ensar Yıldız isimli öğrenci de, Balkanlarda kendi milletimizi ve diğer milletlerin kültürlerini gördüğünü belirtirken, “Osmanlı Devleti’nin büyüklüğünü ve gücünü öğrendik ve devletimize karşı duyduğumuz gurur çok daha fazla arttı” şeklinde not düştü.
Öğrencilerin bazılarının hatıra defterine yazdığı diğer notlar da şöyle:
Özkan Caylan, “1’inci Dünya Savaşı’nın başladığı yerde bulunmak ve o tarihe gitmek gerçekten güzeldi.”
İbrahim Kaan Aslan, “Balkanların havasını, kokusunu, insanların bakış açılarını ve biz karşı tutumlarını ve hepsinde ülkemin emeğini görmek beni çok onurlandırdı”
Ahmet Emin, “Balkanlardaki Osmanlı eserlerini görmek ortak tarihimiz adına bilinçlenmeme ve gururlanmama sebep oldu.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir