Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Jandarmadan Erdemli’de Trafik Haftası Etkinlikleri

Jandarmadan Erdemli’de Trafik Haftası Etkinlikleri

admin admin -
37 0

Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik timleri ’Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’nda eğitim programı yanında bisiklet turu da düzenledi.
Jardarma, Trafik Haftası kapsamında ilçede eğitim faaliyetlerini arttırdı. Kutlamalar kapsamında öğrenciler kask takarak Tömük ve Kargıpınarı Mahalleleri arasında trafik timleri gözetiminde bir bisiklet turu gerçekleştirdi.
Jandarma Erdemli ilçesinde Koramşalı ve Kargıpınarı Mahallesi’nde bir dizi eğitim faaliyeti gerçekleştirildi. Okullarda öğrencilere ve mahallelerde vatandaşlara yönelik trafik eğitimi verildi. Eğitim sonunda yöneltilen sorular da yanıtlandı. Vatandaşlar trafik timlerince verilen eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Öte yandan, Kargıpınarı Mahallesi’ndeki General Vali Ömer Lütfi Hancıoğlu Ortaokulu’nda öğrenci ve öğretmenlere ’bisiklet ve motosiklet’ konulu seminer verildi. Seminerin ardından öğrenciler için trafik timleri gözetiminde bisiklet turu gerçekleştirdi. Kasklarını takıp bisiklet turuna katılan öğrenciler öğrendiklerini uygulama fırsatı bulmuş oldu.
Öğrencilere broşür ve çeşitli hediyelerde verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir