Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İngiliz Turistin Organları 3 Hastaya Umut Oldu

İngiliz Turistin Organları 3 Hastaya Umut Oldu

admin admin -
29 0

Antalya’nın Alanya ilçesinde beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 44 yaşındaki İngiliz turistin organları 3 hastaya umut oldu.
Alanya’da tatilini yaptığı sırada beyin kanaması geçiren 44 yaşındaki İngiliz Natasha Natalie Anderson’ın, yoğun bakım servisinde beyin ölümü gerçekleşti. Tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi yetkilileri, hastanın yakınlarıyla görüşerek organ bağışı için onay aldı. Anderson’ın 2 böbrek ve karaciğerinin, Antalya, Isparta ve Trabzon’da organ bekleyen hastalara nakledileceği öğrenildi.
Nakil hakkında bilgi veren Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Tayfun Birtay, Alanya’ya tatile gelen 44 yaşındaki İngiliz vatandaşının beyindeki bir kanama sonrası hastanelerinde yoğun bakıma alındığını söyledi. Hastanedeki tedavisi sırasında beyin ölümü gerçekleşen İngiliz kadının ailesine ulaşarak onay aldıklarını belirten Doktor Birtay, “Aileden alınan onayın ardından durumu Antalya Organ Nakili Koordinasyonuna bildirildi. Yapılan çalışmalar neticesinde hastanın organlardan bir tanesi Süleyman Demirel Üniversitesine gitti. Diğer böbrek Antalya Medical Park Hastanesindeki ihtiyaç sahibine transfer edildi. Bir diğer organ karaciğer de Trabzon’da karaciğer yetmezliği olan bir vatandaşımıza Antalya Medical Park Hastanesinde nakil edildi” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir