Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Edremit Okullarında Kuru Üzüm Dağıtımına Başlandı

Edremit Okullarında Kuru Üzüm Dağıtımına Başlandı

admin admin -
40 0

Ülke genelinde ve Edremit’te de Millî Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Okul Üzümü Dağıtım Programı” kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Tarım Müdürü Recep Özbudak, Toplum Sağlığı Müdürü Refik Budak ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Kaya Bostancı İlkokulu’nda öğrencilerle buluşarak onlara kuru üzüm dağıttılar.
Öğrencilerle birlikte kuru üzümün tadına bakarak onlara faydalarını anlatan Yusuf Koç “Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen kuru meyve tüketim alışkanlığının öğrencilerimize kazandırılması ile öğrencilerin yeterli ve dengeli beslenmelerinin, sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanmasının amaçlandığını belirterek ilçemizde 45 okulda öğrenim görmekte olan öğrencilerimizin bu hizmetten yararlanacağını” söyledi.
Ülkemizde 6 milyonu aşkın çocuğun yararlanacağı bu programa ilişkin sayı Edremit’te 8183 olup kuru üzüm dağıtımı okullarda Perşembe günleri, her öğrenciye 25 gramlık paketler verilerek gerçekleştirilecek. Öğrencilerin 4 defa yararlanacağı program sonunda ülke genelinde 24 milyon paket, 600 ton kuru üzüm dağıtılacak. Maliyeti 7 milyon lira olan üzüm dağıtımı okullar tatile girinceye kadar devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir