Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO’nun 75. Yılı Etkinliğine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO’nun 75. Yılı Etkinliğine Katıldı

haberci haberci -
34 0

Erdoğan, NATO Zirvesi için Washington’da Temaslarına Başladı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO’nun 75. Yılı Anma Etkinliği’ne katıldı. Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Andrew W. Mellon Auditorium’da düzenlenen etkinliğe iştirak etti.

Devlet ve Hükümet Başkanları Toplu Fotoğraf Çektirdi

Etkinlikte NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılan liderler, toplu fotoğraf çektirdi. Programda, tarihteki önemli olaylara ilişkin video gösterimi yapıldı ve ABD Başkanı Joe Biden ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile Görüştü

Etkinlik sonrası Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir araya geldi. Görüşmede Türkiye-Macaristan ilişkileri, AB’ye katılım süreci ve bölgesel konular ele alındı. Erdoğan, Türkiye’nin barışçıl çabalarını sürdürdüğünü vurgulayarak uluslararası kamuoyunu işbirliğine çağırdı.

Otel Çevresinde Güvenlik Önlemleri

Erdoğan’ın konakladığı otelin çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Otelin bulunduğu bölgede bazı sokaklar trafiğe kapatılırken, beton ve demir bariyerler ile güvenlik sağlandı. Cumhurbaşkanı ve eşi, vatandaşlara el sallayarak karşılık verdiler.

İlgili Yazılar