Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda İlk Etkinlik Gerçekleştirildi

Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda İlk Etkinlik Gerçekleştirildi

admin admin -
42 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu açılış töreni kapsamında açılan Battalgazi Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilere yönelik ilk etkinlik gerçekleştirildi.
Tandoğan Mahallesi’nde açılan Battalgazi Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda Trafik Haftası kapsamında bir etkinlik gerçekleştirildi. Yaklaşık 5 dönüm alan üzerine kurulan Battalgazi Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bölgenin ilk Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı Battalgazi Belediyesi olarak hizmete sunduklarını belirtti. Gürkan, “Bu trafik parkında bir şehirdeki trafik akışı, kavşaklar, yaya yolları, hemzemin geçitleri, alt geçitler, üst geçitler, ışıklı kavşaklar, döner kavşaklar yani şehir trafiğinde ne varsa minyatür olarak bu 4 bin 500 metrekarelik alanda mevcut” şeklinde konuştu.
Gürkan, Türkiye’de yaşanan trafik kazalarına dikkat çekerek, Türkiye’de yıllık yaklaşık olarak 15 bin civarında ölümle sonuçlanan kazaların yaşandığını ve milyarlarca liralık maddi hasarın meydana geldiğini ifade etti. Gürkan, “Sizler bu trafik parkında uygulamalı yapacağınız eğitimlerle önemli bilgiler edineceksiniz. Burada almış olduğunuz eğitimler, ileride size önemli altyapı sağlamış olacak. Bugün televizyonları izlediğinizde Türkiye’nin her tarafında her gün trafik kazaları oluyor. Bunların büyük kısmı da ölümle sonuçlanıyor. Dolayısıyla bunların hepsi dikkatsizlik, sürat ve trafik kurallarına uymamamızdan dolayı karşımıza çıkıyor. Sizler burada alacağınız eğitimle trafik kural ve kaidelerine uyarak, yarın büyüdüğünüzde, ehliyet aldığınızda, bu kurallara uygun sürücü şeklinde trafikte seyir edeceksiniz” diye konuştu.
Gürkan’ın yaptığı konuşma sonrası Malatya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli trafik polis memurları tarafından öğrencilere, trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı. Yapılan kısa bilgilendirmenin ardından öğrenciler, akülü araçlarla Battalgazi Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda trafikte seyretti. Trafikte seyreden öğrencilere, trafik polisleri de yer yer eşlik ederek, bilgilendirme yaptı. Gürkan, son olarak Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda yer alan bölümleri gezerek, etkinliğe katılanlara bilgi verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir