Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bilecik’te Sur Konuşuldu

Bilecik’te Sur Konuşuldu

admin admin -
34 0

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Genç Yöneticiler Kulübü’nün organize ettiği “Sur’daki yaşanan hadiseler ve bölge halkının mağduriyeti” konulu konferansa Diyarbakır Ak Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Mehmet Garip Ensarioğlu konuşmacı olarak katıldı.
Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen konferansa Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Bilecik Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Sevcan Uzun katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Genç Yöneticiler Kulübü Başkanı Ahmet Nazif Ekmez, “Sur bir acıydı, Sur bir tarihti, Sur bir maziydi. Doğup büyüdüğümüz sokaklarda top oynadığımız şehirden top atışları geldi ve biz bunlara şahit olduk. Allah bu acıyı hiçbir zaman hiçbir memlekete yaşatmasın” dedi.
Konunun sadece Sur olmadığını konunun daha geniş ele alınması gerektiğinin belirten Diyarbakır Ak Parti Milletvekili Mehmet Garip Ensarioğlu, “Sur bizim için önemliydi. Biz Diyarbakır’da doğduk ve büyüdük. Sur dediğimiz yer binlerce yıllık tarihi olan 33 büyük medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir kent. Herkesin bildiği gibi son 35 yıldır bölgede yaşanan bir şiddet var. Kimine göre Kürt sorunu, kimine göre Doğu meselesi, kimine göre demokrasi sorunu, kimine göre de terör sorunu. İsmine ne derseniz deyin bölgede yaşanan şiddet olayları var. 50 bin’e yakın insanımız öldü, şehirler köyler tahrip oldu, 3 milyonu aşkın insan göç etti. Bu dava Kürtlük davası değil, bu dava Doğunun davası değil. Biz de Kürt’üz, biz inandığımız yerdeyiz” dedi.
Güncel konular hakkında da konuşan Ensarioğlu, katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.
Daha sonra Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Bilecik Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Sevcan Uzun ve Genç Yöneticiler Kulübü Başkanı konferansa katılan Diyarbakır Ak Parti Milletvekili Mehmet Garip Ensarioğlu ayrı ayrı plaket takdim ederek konferans sona erdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir