Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Beşiktaşlı Futbolcular Şampiyonluktan Emin

Beşiktaşlı Futbolcular Şampiyonluktan Emin

admin admin -
35 0

Beşiktaş kaptanı Tolga Zengin ve Cenk Tosun, Nike Fottballx’da genç futbolcular ile bir araya geldi. Siyah-beyazlı futbolcular şampiyonluk için 1 puanın yeterli olduğunu hatırlatarak, şampiyonluğa çok yakın olduklarını söyledi.
Beşiktaş Kaptanı Tolga Zengin ve Cenk Tosun, İstanbul Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleştirilen Nike FootballX’e gelerek genç futbolculara destek verdi. 17-25 yaş kategorisinde düzenlenen turnuvada kazanan 15 Mayıs’ta saat 18.00’deki final maçında belli olacak. Şampiyon olan takım, Türkiye’yi 15-18 Haziran 2016 tarihleri arasında Fransa’da düzenlenecek Nike FootballX Şampiyonası’nda temsil etme hakkı kazanacak.
TOLGA ZENGİN: “ŞAMPİYONLUK İÇİN HER ŞEY BİZİM ELİMİZDE”
Bütün maçları kazanmak için çıktıklarını vurgulayan Beşiktaş’ın tecrübeli futbolcusu Tolga Zengin, “Osmanlı maçını da aldıktan sonra şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz. Çok yakınız ve her şey bizim elimizde” dedi.
Kaleciliğin zor olmasının yanında keyifli bir meslek olduğunu vurgulayan Tolga Zengin, “Kaleci olmak isteyen gençlerin çok çalışmaları gerekiyor. Ben futbolda mahallede de kaleci olarak başladım. Beton ve toprak sahalarda oynuyorduk. O zamanlar en büyük hayalimiz sadece top oynayabilmekti. Sokaklardan asla kopmayın. Onun havası gerçekten bir başka. Bireysel çalışmalarınızı da ihmal etmeyin. Okul ve eğitiminize önem verin ve çok çalışın. Eğitimli futbolcular olun” şeklinde konuştu.
CENK TOSUN: “KONSANTRASYONUMUZ ÜST SEVİYEDE, ŞAMPİYON OLACAĞIZ”
Siyah-beyazlı futbolcu Cenk Tosun, şampiyonluk için bir puana ihtiyaçları olduğuna hatırlatarak, “Ligi şampiyon bitirmek istiyoruz. Heyecanlıyız ama konsantrasyonumuz da üst seviyede. Çok güzel bir sezon geçirdik. Ve bunu Osmanlı maçı ile taçlandırmak istiyoruz” diye konuştu.
Fransa’daki turnuvaya katılmak için çok çalıştıklarını vurgulayan Tosun, “Gruplarda çok iyi bir geri dönüşle turnuvaya katılma şansını elde ettik. Ben küçüklüğümden beri ay yıldızlı formayı giymeyi hayal ediyordum. İnanılmaz bir turnuva bizi bekliyor. Türk Milli Takımı gittiği turnuvalarda genelde başarılı oluyor. Çünkü iyi bir turnuva takımıyız. Yine çok güzel sonuçlar alacağız ve umarım final göreceğiz” dedi.
Almanya’da oynarken, sokak maçları yaptıklarını belirten Tosun, “Nike FootballX gibi etkinlikler gençler için büyük bir fırsat. Pes etmeden, istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam edin. Çünkü büyük futbolcu olmak çok çalışmayı gerektiriyor” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir