Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Karaosmanoğlu, “Camiler Hayatın Merkezindedir”

Başkan Karaosmanoğlu, “Camiler Hayatın Merkezindedir”

admin admin -
50 0

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Cami ve Muhtar Dernek Başkanları ile yönetimleriyle bir araya geldi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’de ki Cami ve Muhtar Dernek Başkanlarının yanı sıra yönetimleriyle kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık’ın yanı sıra çok sayı da davetlinin katıldığı programda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, “Çocukları yaramazlık yapıyor diye camilerden kovan veya döven zihniyetin önüne hep birlikte geçelim. Bırakınız çocuklar camilerde koşsun, yaramazlık yapsın hatta oyun oynasınlar. Bunun yasaklamasını kesinlikle doğru değildir. Unutmayınız ki camiler hayatın merkezinde ilim öğrenme yeridir” dedi.
Uzun süredir hem muhtarlarla ve dernek başkanlarıyla bir araya gelmek istediğini ancak bugüne nasip olduğunu söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de artık camilerimiz güzelleşirken, derneklerimize de büyük iş düşüyor. Bu memlekete hayırlı evlat yetiştirmek en önemli görevimiz olmalıdır. Yetime öksüze, evlenemeyen kız ve erkeğimize sahip çıkmak önemlidir. Planı projeyi olmayan hiçbir cami projesine izin vermiyor ve yardım da etmiyoruz. Dernek yönetimlerimiz cami yapımında daha fedakar, hayırsever bulmada daha aktif olmalıdırlar. Muhtarlarımız da camilerimizle yakından ilgilenmelidir” şeklinde konuştu.
Diyanet İşleri Başkanlığının anaokulları konusunda güzel bir projesi olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Cami derneklerimiz okullarla da yakında ilgilenmelidir. Sübyan okullarına önem verelim. Diyanet İşleri Başkanlığımızın başlattığı bu projeye kayıtsız şartsız yardım ediyoruz. Güzel insan yetişmesi için bu eğitim yuvaları fideliktir. Çocuklarımıza camileri sevdirirken, mescitler onların merkezinde olsun. Camilerimizin çevresi yeşil olurken, kiraya verilecek yerler yapmaktan da uzak durun. Bu da fitneye sebep olur. Osmanlı ve Selçuklu vakıf medeniyetidir. O dönemlerde devlet her şeyi yapmaz vakıflar yapardı. Camiler bir ticari meta haline asla getirilmemelidir. Camilerin etrafına kütüphane, eğitim yuvaları ve gençlik merkezleri olsun. Evlatlarımıza iman ve güzel ahlak verebilmek bizler için en önemli gaye olmalıdır” ifadelerini kullandı.
Memleketin her alanda önemli işler yapıldığını ve bundan çok mutluluk duyduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bakın Çanakkale’de dünya ile çarpıştık. İstiklal Savaşı’nda vatanımızı işgal ettiler. Çok şükür dedelerimiz işgalcileri vatan topraklarından kovdu. Bugün geldiğimiz durumda kalkınma ve büyüme gerçekleştirdik. Bu şeref ve onura sahip çıkmak bizlerin en önemli görevidir. Son 14 yıldır ülke önemli bir gelişme kaydettik. Altyapı ve üstyapı yapamayan devletin yerine geleceği planlayan bir yönetim tarzı iş başına geldi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu milletin önüne geçti. Ben beyaz kefenimi giydim ve bu yola çıktım dedi. Allah ondan razı olsun. Bakınız bugün bile İç ve dış düşmanlarla uğraşıyoruz. Ancak emellerine ulaşamayacaklar. Şunu da belirtmem gerekir ki sizlerle birlikte Kocaeli’de güzel işler yaptık. On iki ilçe için tek derdimiz insanımızın mutluluğu ve güven içerisinde yaşamasıdır. Bu hizmetlerin yapılmasında bize bu yolları açan Cumhurbaşkanımız 7. Açılış Bayramımıza katılmak üzere Cuma günü kentimizde olacak. Sizleri Cumhurbaşkanımızı karşılamaya ve açılış bayramımıza davet ediyorum” dedi.
Birliktelik daha sonra çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir