Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Kafaoğlu Almanya’da

Başkan Kafaoğlu Almanya’da

admin admin -
29 0

Almanya’da düzenlenecek olan Almanya Balıkesirliler Günü etkinliklerine giden Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu UETD’yi de ziyaret etti, Balıkesir’li olan Genel Sekreter Bülent Bilgi ile görüş alışverişinde bulundu.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman, Belediye Meclis Üyeleri Ümit Demirbaş, Mehmet Kelemençe, Şerafettin Özdemir, Yasemin Akkol, Bahar Vidin ve Kezban Çuhadar ile birlikte Avrupa Türk Demokratlar Birliği UETD’yi ziyaret etti. Kafaoğlu, birliğin Genel Sekreteri Bülent Bilgi ile Avrupa’da ve Almanya’daki Türklerin konumu ve Avrupa’daki Türklerin siyasete, demokrasiye ve ekonomiye katkıları konusunda fikir alışverişi yaptı.
Başkan Kafaoğlu yaptığı ziyaret ile ilgili olarak, “Avrupa’daki Türklerin ülkemize katkıları, demokrasimize verdikleri destek çok önemli. Artık Türkiye’deki seçimlerde oy kullanabilmeleri ve her seçimde katılımın artması ülkemize olan güveni arttırmıştır. Bu anlamda UETD’nin ülkemiz için diaspora çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütüyor olması da buna katkı sağlıyor. Bizleri misafir eden UETD Genel Sekreteri, hemşehrimiz Bülent Bilgi’ye teşekkür ediyorum” dedi.
UETD Genel Sekreteri Bülent Bilgi de Almanya’da Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile Meclis Üyelerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, UETD olarak Avrupa’daki Türklerin sosyal ve kültürel çalışmalarını destekleyici, hem insanlığa hem de Avrupa’daki Türk toplumuna hizmet edecek projeler için adım attıklarını ifade etti.
Bülent Bilgi Balıkesir’de Altıeylül Belediyesi’nin yaptığı başarılı çalışmaları da yakından takip ettiğini belirterek, Başkan Zekai Kafaoğlu’na yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür etti ve başarılar diledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir