Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Adana Büyükşehir Belediyesi Çiçek Açtı

Adana Büyükşehir Belediyesi Çiçek Açtı

admin admin -
25 0

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, yüzde 50 hibeyle 35 çiftçiye 150 dönümde ektirdiği 13 çeşit süs bitkisinin satışı sayesinde bir yılda 70 bin euro gelir elde edildiği bildirildi.
Büyükşehir Belediyesinin mayıs ayı dördüncü oturumu, Meclis Başkanvekili Murat Cevheribucak başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıda, divan önünde yer alan çeşitli süs bitkileri dikkat çekti. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grubu adına konuşan Mehmet Yasa, hayattaki en zor şeylerden birinin değişim olduğuna dikkat çekerek, kentin alışık olmadığı yeni bir yatırımdan bahsetti.
Kent çiftçisinin 2000’li yıllarda ilk kez ayçiçeği yetiştirmeye başladığı zaman ‘Ayçiçeği Trakya’nın bitkisi. Adana’da ayçiçeği mi yetişir? Para mı kazanılır?” şeklinde tepkiler verildiğini örnek gösteren Yasa, “Hüseyin Başkan da Adana’da değişim yapmak istedi; bize çiftçiliği getirdi” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50 hibeyle 35 çiftçiye 150 dönümde 13 çeşit süs bitkisi üretimi yaptırdığını belirten Yasa, 1 dönüm çiçek tarlasından elde edilen gelirin 25 dönümlük mısıra, 40 dönümlük ise buğdaya bedel olduğunu anlattı. Bu yatırım sayesinde bir yılda 70 bin Euro gelir elde ettiklerini ifade eden Mehmet Yasa, projeyi geliştirmek adına çalıştıklarını ve bu geliri yeni pazarlar bulup yeni ürünler ile artıracaklarını dile getirdi.
Konuşmanın ardından 14 gündem maddesinin karara bağlanmasıyla, meclis üyeleri birbirine çiçek hediye etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir