Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ziçev Öğrencileri Fidan Diktiler

Ziçev Öğrencileri Fidan Diktiler

admin admin -
34 0

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Engelliler Haftası münasebeti ile bir dizi etkinlik gerçekleştirdiklerini hafta sonun da ZİÇEV öğrencileri, öğretmeleri ve veliler birlikte fidan dikimini gerçekleştirdiklerini söyledi.
İlk etapta 2000 fidan …
Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Öğrencileri ile Turan Elmaağaçlı Parkında Belediyemiz engelliler ünitesi ile birlikte fidan dikimini gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, 21 Mart’ta başlayan fidan dikim çalışmalarının 15 Mayıs tarihine kadar devam edeceğini ve her gün fidan dikilecek alan ile miktarların planlandığını kaydetti.
Fidanları öğrencilere zimmetledik…
29 öğrenci hem fidan diktiğini hem de park içerisinde oluşturulan engelli parkında doyasıya eğlenme imkanı bulduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Önemli olan toplumda birey olduğunu hissettirmektir. Onlar ile bir etkinliği parçası olduk. Onlara bu toplumun bir parçası sizlersiniz, sizlerde varsınız, dedik. Çünkü katılımcı bir etkinlik her zaman paylaşmayı getirmektedir. Bu organizasyonda emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.
Melikgazi belediyesi engelliler ünitesi ile birlikte…
Başkan Memduh Büyükkılıç, öğrencilerle birlikte akça ağaç, dişbudak, mahlep, ve akasya türünden fidan türlerini toprak ile buluşturduklarını sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir