Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yusuf Özal Caddesinde Düzenleme Çalışmaları Başladı

Yusuf Özal Caddesinde Düzenleme Çalışmaları Başladı

admin admin -
20 0

Malatya’da değişim, dönüşüm ve yenileme çalışmalarını sürdüren ve bugüne kadar 250 civarında cadde ve sokak düzenlemesi gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, çalışmalar kapsamında Yusuf Özal Caddesinde de düzenleme çalışmasına başladı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Güney Kuşak yolunun önemli parçalarından biri olan Yusuf Özal Caddesinde değişim dönüşüm ve yenileme çalışmaları yapıyor. Çöşnük Mahallesini Fırat Mahallesi ile Kernek’e bağlayan 1.4 kilometre uzunluğunda 35 metre genişliğindeki yolda düzenleme çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak yol güzergahında kalan alt yapıları yeniliyor. Kanalizasyon, elektrik, doğal gaz, telefon, internet, fiber hatların yenilendiği cadde de içme suyu şebeke hatları ise çelik borularla değiştiriliyor. Yağmur suyu drenaj kanallarının da yapıldığı caddenin tüm alt yapı eksiklikleri gideriliyor. Üst yapı çalışmaları kapsamında kaldırım, cep otoparklar, 4 metre genişliğinde bisiklet yolları yapılıyor. Mevcut yol ise 2 gidiş, 2 geliş olmak üzere 4 şeritli yapılacak. Üst yapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra peyzaj ve yeşillendirme çalışmaları da yapılacak. Dekoratif aydınlatma direkleri ve yeşillendirme çalışmaları ile birlikte Yusuf Özal Caddesi de Malatya’nın prestij caddelerinden biri haline gelecek.
Yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Yusuf Özal Caddesinde devam eden çalışmaların bu yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi. Malatya’nın hemen her noktasında çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Sarılar, “Caddemiz Malatya’nın doğusunda Beydağı yamaçlarına doğru, Güney Kuşak yolunun önemli bir parçası. Güney Kuşak yolunun geçtiği Kernek, Beydağı, Cemal Gürsel Mahallesi ve Abdulgaffar Mahallesinde de çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalara bağlı olarak yeni bağlantı yolları açma çalışmaları da yapıyoruz. Yusuf Özal Caddesi doğuda Aytaç Paşa ve Eşref Bitlis Caddesi’yle birleşiyor. Biz bu iki caddemizdeki düzenleme ve yenileme çalışmalarını tamamladık. Yusuf Özal Caddesi bölgede yaptığımız son caddemiz. Bu caddemizi de standartlara uygun hale getirerek, Malatyalıların hizmetine sunmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu yıl içinde çalışmaları tamamlayacağız” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir