Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yukarı Hereke Mahalle Muhtarlığı Binası Törenle Hizmete Açıldı

Yukarı Hereke Mahalle Muhtarlığı Binası Törenle Hizmete Açıldı

admin admin -
31 0

Körfez Belediyesi, Yukarı Hereke mahallesinde bir süredir yapımı devam eden muhtarlık binası inşaat çalışmalarını tamamlayarak hizmete açtı.
Halkın devletle ilk buluşma adresi olan muhtarlıklarda hizmetlerin daha iyi şartlarda ve yüksek kalitede verilebilmesini sağlamak amacıyla Körfez Belediyesi tarafından başlatılan yenileme çalışmaları kapsamında Yukarı Hereke mahallesi yeni muhtarlık hizmet binasına kavuştu.
Vatandaşlarla belediye arasında iletişim köprüsü kuracak olan çözüm merkezini de içinde barındıran muhtarlığın açılışına, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Jandarma Komutanı Fikret Çentin Kale, Körfez Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Amirleri, Muhtarlar ve çok sayıda bölge halkı katıldı.
Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran Yukarı Hereke mahallesi muhtarlığının açılış töreninde yaptığı konuşmasında hangi partiden olduğuna bakmadan tüm muhtarlarla işbirliği içerisinde olduklarını belirterek, “Yeni Türkiye vizyonu doğrultusunda 2023 hedefine giden yolda Körfez’de halkımızla bir oluyor birçok hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bunlar bir tanesi de Yukarı Hereke Muhtarlık Hizmet Binası. 30 Mart’tan bu yana muhtarlarımızla birlikte çalışıyoruz. Söylediklerimizin icraata döküldüğünün en büyük şahidi de muhtarlarımızdır. Biz bu mekanları vatandaşımıza daha güzel şartlarda hizmet edilsin diye açıyoruz” dedi.
Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can ise Körfez’de belediye ile halkın oluşturduğu gönül köprüsünün Türkiye’ye örnek olması gerektiğini belirterek, yeni hizmete açılan muhtarlık hizmet binasının bölge halkına hayırlı olmasını temenni etti.
Yukarı Hereke mahallesi Muhtarı Yusuf Öner’de yeni muhtarlık binasında mahalle sakinlerine daha iyi şartlarda hizmet vereceklerini belirterek, katkılarından dolayı Başkan Baran’a teşekkür etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir