Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yazıhanlı Öğrenciler Kitap Fuarı’nı Gezdi

Yazıhanlı Öğrenciler Kitap Fuarı’nı Gezdi

admin admin -
24 0

Yazıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün SODES kapsamında yürüttüğü Yeteneğimle Varım Projesi çerçevesinde Yazıhanlı öğrenciler, Anadolu Kitap Fuarı’nı gezdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen gezi sayesinde okumayı seven, okuma merakı olan öğrenciler onlarca yayınevi, binlerce kitap ve birçok yazarla aynı atmosferi soluma imkanına sahip oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethulla Taylan, proje kapsamında yaklaşık 150 öğrencinin Kitap Fuarı’nı gezdiğini ve yazarlarla tanışarak, çocuk edebiyatı yazarlarının kitaplarını alıp imzalatma imkanına sahip olduklarını söyledi. Bu sayede öğrencilerin, daha küçük yaşta yazarlarla tanışma fırsatı buldukları için okumayı asla bırakmayacaklarını, hem kendilerinin hem de çevrelerinin okuma kültürüne katkı sunacaklarını belirten Taylan, kitabın ve okumanın önemini sıklıkla, bulundukları her öğrenci ortamında dile getirdiklerini ifade etti.
Fuarı gezen Durucasu Ortaokulu öğrencisi Beyza Taşdöğen, okumayı çok sevdiğini, Kitap Fuarı’nı gezdikten sonra, içinde daha çok okuma isteği uyandığını dile getirdi. Taşdöğen, fuarın çok büyük olduğunu ve içerisinde binlerce kitap bulunduğunu, katıldıkları bu fuar sayesinde farklı bir gün geçirdiklerini aktardı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir