Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tuzla’da Yer Alan Roller Coaster Avrupa’nın En Heyecanlısı İlan Edildi

Tuzla’da Yer Alan Roller Coaster Avrupa’nın En Heyecanlısı İlan Edildi

admin admin -
39 0

Dünyada hemen her ülkeden 3 binden fazla üyesi bulunan roller coaster severlerin oluşturduğu Coaster Friends grubu Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 5. büyük roller coaster’ı Red Fire’ı denemek için Viaport Marina’ya geldi. Aralarında dünyanın en büyük roller coaster’ı dahil 1500’ü aşkın farklı coaster’a binen grup Red Fire’ı Avrupa’nın heyecanlı roller coaster’ı ilan etti.
Dünyanın çeşitli ülkelerinde yer alan roller coasterlerı deneyimleyip, tecrübelerini sosyal medyada ve kendi portallarında paylaşan Coaster Friends adlı grup Türkiye’nin en büyük roller coaster’ı olan Red Fire’ı denemek için Tuzla’da bulunan Viasea Tema Park’a geldi. Yaklaşık 50 kişinin yer aldığı grup Red Fire’a tam puan verdi. Red Fire’a ilk binenlerden olan Andreas Kurb; “Red Fire hızlı gitmesi, baş aşağı gitmesi, emniyet kemerlerinin fazla boşluk alan bırakması gibi birçok önemli etmene sahip. Bu faktörler heyecanın daha çok artmasına neden oluyor, ben şuana kadar toplam 1500’e yakın farklı roller coastere bindim ancak şunu açıkça söyleyebilirim Red Fire Avrupa’daki en iyi roller coaster” diye konuştu.
Redi Fire’dan iner inmez konuşan bir diğer Coasterfriends üyesi ise Red Fire deneyimini muhteşem ve inanılmaz olarak tarif etti. Çevresindeki herkese en kısa sürede binmeleri yönünde telkinde bulunacağını söyleyen roller coaster tutkunu Red Fire’a ikinci kez binerek yaşadığı heyecanı ikiye katladı.
Çılgın grubun Red Fire deneyiminden sonra Via Sea Tema Park yöneticileri yabancı misafirlerinin isimlerine özel hazırladığı sertifikaları vererek küçük bir sürpriz yapmış oldu. Etkinlik sonrası konuşan Via Sea Tema Park İş Geliştirme Müdürü Zafer Mıhçakan, “Dünya genelinde yer alan roller coasterları denemiş bir grubu yani işin uzmanlarını ağırladığımız için çok mutluyuz. Kendileri de bu mutluluğu ifade ettiler ve yaşadıkları tecrübe sonrası Red Fire’ı dünyadaki diğer roller coaster’lara göre daha üst düzey ve daha heyecan verici olduğunu belirttiler. Buraya gelen grup 50 kişiydi ancak dünyada 3 binden fazla üyeye sahipler, onları da ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum.” Etkinlik katılımcılara sertifikalarının verilmesinin ardından son buldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir