Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tosya’da Çiftçiler Günü Kutlandı

Tosya’da Çiftçiler Günü Kutlandı

admin admin -
31 0

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, ’Dünya Çiftçiler Günü’ sebebiybe etkinlik düzenlendi.
Tosya Ziraat Odası, ’Dünya Çiftçiler Günü’ sebebiyle bir dizi etkinlik düzenledi. Program kapsamında vatandaşlara Tosya pirincinden yapılan pilav dağıtıldı. Çiftçinin önemine dikkat çeken Tosya Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken, “Konuşmaya başlamadan önce ülkemizde yaşanan terör olaylarını şiddetle kınıyorum. Vatanımızı korumak için mücadele eden askerlerimize ve polislerimize başarılar diliyorum’’ dedi
Çiftçinin önemine değinen Ziraat Odası başkanı Akdiken, “Bizlerin gıda ihtiyacını bütün zorluklara rağmen karşılayan, toprağını işleyen, insanlarımızın günüdür. Nüfusun hızla arttığı, kuraklık, doğal afetler ve açlık manzaralarının gözler önüne serildiği, buna paralel olarak doğal kaynakların azaldığı günümüzde temel gereksinimlerimizi karşılayan tarımsal üretim, gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun tüm ülkeler için hayati önem taşımaktadır. Yediğimiz her ekmekte, içtiğimiz her çorbada, giydiğimiz her kıyafette çiftçimizin hakkı ve alın teri vardır. Bu özel günlerini yürekten kutlayarak çiftçilerimize bereketli bir hasat dönemi diliyorum” diye konuştu.
Konuşmalar sonrasında programa katılan Tosya İlçe Jandarma Komutanı Yzb Sefer Sezer, AK Parti ilçe Başkanı Metin Ekşi, MHP ilçe Başkanı Muvaffak Etyemez ve diğer misafirlere pilav ikramı yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir