Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tokat’ta “Özel Eğitim Yürüyüşü”

Tokat’ta “Özel Eğitim Yürüyüşü”

admin admin -
31 0

Tokat’ta Engelliler Haftası dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından farkındalık amacıyla ’özel eğitim yürüyüşü’ düzenlendi.
Tokat’ta Engelliler Haftası’nın son günü düzenlenen yürüyüş eski Niksar Yolu kavşağında başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi Başkanı Ali Aras, Tokat Beyazay Derneği Başkanı Suna Köten engelli vatandaşlar ile aileleri katıldığı yürüyüşte kimi engelliler tekerlekli sandalyeleri ile kimi engellilerde koltuk değnekleri ile katıldı. Yürüyüşte “Yeter ki siz bize engel olmayın”, “Güçlüyüz çünkü umutluyuz” şeklindeki pankartlar yer aldı. Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş sonrasında düzenlenen etkinlikle BİLSEM’de eğitim gören üstün yetenekli öğrenciler ile özel çocukların oluşturduğu koro tarafından mini bir konser verildi.
Engelliler Haftası dolayısı ile Tokat’ta düzenlenen birçok etkinlikle farkındalık oluşturulduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, çocukların çok keyifli anlar yaşadığını belirterek, “Belki onlar kadar anneleri, babaları, öğretmenleri bu haftanın farkındalardı. Belki de buydu önemli olan. Sorunlardan yılmadan, içimizde ki umutları büyüterek engelli insanlarımıza olabildiği kadar birlikte destek olmak. Onları anlamaya çalışma noktasında iş birliğiydi” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir