Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tekirdağ’ın İlk Ve TEK Çok Sesli Korosu ’Korodosto’ Uluslararası Festivalden Ödülle Döndü

Tekirdağ’ın İlk Ve TEK Çok Sesli Korosu ’Korodosto’ Uluslararası Festivalden Ödülle Döndü

admin admin -
25 0

Sanatçılar Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği (SANSEV) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali 2016’ya katılan Tekirdağ’ın ilk ve tek çok sesli korosu KoRodosto, dört gün süren festivalde ödül kazanmayı başardı.
“SOLOLU YAPIT YORUMLAMA” DALINDA ÖDÜL ALDI
Kadın, erkek, karma korolar ile gençlik koroları ve vokal grupların katılabildiği uluslararası yarışmaya Süleymanpaşa Belediyesi’nin katkıları ile katılan ekip, “Sololu Yapıt Yorumlama” dalında rakiplerinden üstün bir performans göstererek ödül aldı.
“ŞEHRİMİZİN ADINI BAŞKA FESTİVALLERDE VE SAHNELERDE DE BAŞARIYLA DUYURACAĞINDAN EMİNİM”
KoRodosto ekibinin başarısından dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “KoRodosto ekibinin ödül almasından önce şehrimizde bir çok sesli koro olması bizler için büyük önem taşıyor. Yeni kurulan çok sesli koronun 73 rakibi arasında böyle bir ödül almasından dolayı mutluluk duyuyorum. Şehrimizin adını başka festivallerde ve sahnelerde de başarıyla duyuracağından eminim. Süleymanpaşa Belediyesi olarak başarılı hemşehrilerimize desteğimiz sürecek” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir