Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Suruç’ta Prestij Caddesi İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Suruç’ta Prestij Caddesi İçin Çalışmalar Devam Ediyor

admin admin -
27 0

Şanlıurfa kent merkezinde yer alan Emniyet Caddesindeki Prestij Caddesi uygulamasını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, bu projeyi tüm ilçelerde de tek tek hayata geçiriyor.
Suruç’taki Prestij Caddesinin alt yapısını üstlenen Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) ilçedeki çalışmalarını sürdürüyor. İlçe merkezinde bulunan 11 Nisan Caddesinde yapılan çalışmalar kapsamında halk sağlığını tehdit eden asbest borular değiştirilerek yerine hem daha dayanıklı hem de halk sağlığı açısından daha kullanılabilir polietilen borular döşeniyor. Revize edilecek içme suyu hat uzunluğunun ise 6 bin metre olması planlanıyor. Ayrıca yine aynı caddede bahar ve kış aylarında yoğun yaşanan su baskınlarının önüne geçilebilmesi adına başlatılan yağmur suyu şebeke hattı döşeme çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında farklı çaplarda 2 bin 250 metre yağmur suyu drenaj hattı döşendi. Yapılan bu ve benzeri prestijli caddelerde tüm alt yapı çalışmalarını bitirmeyi planlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, uygulama kapsamında 5 bin 100 metre de kanalizasyon şebeke hattı döşemesi yapacak.
Alt yapı çalışmalarının ardından asfalt ve cadde peyzaj düzenlemesini yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin çehresini değiştirmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir