Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Stajyer Avukatlarda Muğla Birinci, İzmir İkinci Oldu

Stajyer Avukatlarda Muğla Birinci, İzmir İkinci Oldu

admin admin -
25 0

Türkiye Barolar Birliği tarafından üçüncü kez düzenlenen Avukat Stajyerleri Kurgusal Duruşma Yarışması’nda Muğla Barosu Stajyer Avukatlar Ekibi birinci olurken, İzmir Barosu Stajyer Avukatlar Ekibi ikinciliği kazandı.
Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenen Avukat Stajyerleri Kurgusal Duruşma Yarışması’nın Bölge elemeleri gerçekleştirildi. Finali 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan yarışmanın Ege Bölgesi elemelerine İzmir Barosu ev sahipliği yaptı.
Yarışmanın açılış konuşmasını yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan 3 yıldan bu yana yarışmayı sürdüren Türkiye Barolar Birliği’ni kutlayarak, şunları söyledi:
“İzmir Barosu olarak staj eğitimine çok önem veriyoruz. Stajyer avukatların iyi eğitim alarak mesleğe tam olarak hazır hale gelmeleri için gerekli teorik ve pratik bilgileri vermeyi amaçlıyoruz. Bunun için de stajyer avukatlar arası kurgusal duruşmaları çok önemsiyoruz. Son iki yılda stajyer avukatlara ceza hukuku, aile hukuku, iş hukuku, asliye hukuk ve ticaret hukuku konularında yaklaşık 18 tane kurgusal duruşma yaptırdık. Aynı zamanda ilk kez ödüllü bir kurgusal yarışma düzenledik. Bu çalışmalarda mesleki açıdan büyük bir gelişme yaşandığını görüyoruz. Bu çalışmaların diğer barolarda da yavaş yavaş yapılmaya başlandığını görmek gerçekten mutluluk verici.”
İzmir, Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Manisa, Muğla, Kütahya Barosu’ndan stajyer avukatların katıldığı yarışma sonunda Muğla Barosu Stajyer Avukatlar Ekibi birinci olurken, İzmir Barosu Stajyer Avukatlar Ekibi ikinciliği kazandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir