Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç Bir Yılık Çalışmasını Anlattı

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç Bir Yılık Çalışmasını Anlattı

admin admin -
38 0

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, bir yıllık çalışmasını basın mensuplarıyla paylaştı.
Maksudiye Köyü Kadinları Dayanışma Derneği Sosyal Tesisi’nde düzenlenen toplantıya Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı. Başkan Genç, “Sakarya ve civarında bulunan fabrikalar ile diyalog halinde olup işe ihtiyacı olan vatandaşları niteliklerine göre bu çalışma sahalarına yönlendiriyoruz. Belediyemiz aracılığı ile vatandaşlara iş buluyoruz. Diğer ilçelerden işçiler bile geliyor. Kaymakamlık ile koordineli olarak yürütülen ’Genç Çiftçiyi Destekleme Projesi’nde yaklaşık 238 vatandaşımızın başvuru formunu alıp süreci yakından takip ettik” dedi.
19 Mart tarihinde Söğütlü’nün belediye oluşunun 60. Yılını kutladıklarını belirten Başkan Genç, “Güzel bir program gerçekleştirdik. Yeni bir logo belirledik yarışma ile. 60 yıl önce kurulan belediyemizin kurumsal kimliğini yaşatmak adına düzenlenmiş bir logo belirlendi. Bu sene festivalimizin 32’incisini SATSO ile birlikte düzenleyeceğiz” diye konuştu.
Söğütlü Belediyesi olarak eğitime tam destek olduklarını da söyleyen Başkan Genç, “Üniversiteye giriş sınavında Lisans Eğitimine hak kazanan tüm öğrencilere hediyeler verdik. Türk Fransız Kardeşlik Ortaokulu Basketbol Takımı oyuncularına, Bölge Basketbol Şampiyonası öncesi eşofman takımı ve spor ayakkabı hediye ettik. İl genelinde dereceye giren öğrencilerimiz belediyemiz tarafından ödüllendirildi. Muhtarlar ve Romanlar derneklerini kurduk. yaklaşık 6-7 tane STK’mız oldu. Onlara yaptıklarımız yapacaklarımızı anlatıyoruz. Onların önerilerini alıyoruz. İlçenin içinden geçen kanalı büyükşehirle birlikte 2 bin 250 metre üzerini kapattık. Bir kısmı kaldı ama onu da kapatacağız. Bunun ederi yaklaşık 2 milyon lira. İlçemizi o mikrop yuvasından kurtardık. Bunun yanında yolun medeniyet olduğunu biliyoruz. Bunun için çalışmalar gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir