Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sivas’ta Öğrenciler Güneydoğu’daki Güvenlik Güçlerine Yöresel Yemek Gönderdi

Sivas’ta Öğrenciler Güneydoğu’daki Güvenlik Güçlerine Yöresel Yemek Gönderdi

admin admin -
32 0

Sivas, Mustafa Kemal Atatürk Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri Mardin’in Nusaybin ilçesinde terörle mücadelede görev yapan güvenlik güçlerine destek olmak amacıyla kente özgü yöresel yemekleri gönderdi.
Mustafa Kemal Atatürk Sağlık ve Meslek Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü’nün 12’inci sınıf öğrencilerinden Ayşenur Aydeniz sosyal medya üzerinden Nusaybin’de terörle mücadelede görev yapan amcası ile görüştü. Amcasının Sivas’ın yöresel yemeklerini özlediğini söylemesi üzerine arkadaşlarıyla birlikte harekete geçen Aydeniz, bir kampanya başlattı. Okul idaresinin ve velilerin desteğiyle yapılan Sivas’a özgü yöresel yemekler, yazılan duygusal mektuplarla birlikte düzenlenen törenin ardından Nusaybin’e gönderildi.
Mustafa Kemal Atatürk Sağlık ve Meslek Lisesi Müdürü Savaş Korkmaz yaptığı açıklamada, “Ayşenur Nusaybin’de görev yapan güvenlik görevlilerimize oradaki Sivaslı hemşehrilerimizin istek ve taleplerini bize getirdi. Yöresel yemekleri özledikleri ifade ettiklerinde böyle bir çalışma yapabilir miyiz? dedik. Okulumuzda velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla son derece güzel bir çalışma yaptık. Yöresel yemeklerimizi evde annelerimiz yaptı. Özel kaplarda hazırladılar. Öğrencilerimize ulaştırdılar paketlendi. Özel araç çıkartıyoruz. İnşallah Nusaybin’de görev yapan tüm güvenlik görevlilerimizin bir an olsun yüzlerinde bir tebessüm olsun yol açabiliyorsak bu durum bizi çok mutlu edecek” dedi.
Kampanyayı başlatan Ayşenur Aydeniz ise, “Bu kampanya aslında bir aydır aklımdaydı. Ben Nusaybin’deki amcam ile irtibata geçtim. Neler istediklerini, neleri özlediklerini, nelere ihtiyaç duyduklarını sordum. Onlarda Sivas’ın yöresel yemeklerini özlediklerini dile getirdiler. Bende onun doğrultusunda okulumda başlattığım kampanyayla bizde elimizden geldiğince ailelerimizin yardımıyla Sivas yöresel yemeklerini yaptık. Onlara ulaştırmak üzere hazırladık. Çok duyguluydu benim için gurur verici bir olaydı. İyi ki yapmışım” diye konuştu.
Kampanyayı destek olan öğrencilerden Süleyman Kurt da, “Hepimizin içinde destek olma arzusu vardı. Güvenlik güçlerine nasıl yardım edebiliriz diye düşündük. Burada oturarak canımız sıkılıyordu bir şeyler yapmak istiyorduk. Ayşenur ile iletişime geçtim bana bu projeden bahsetti. Ben de destek olacağımı belirttim. Çok şükür projemiz destek de buldu. Küçükte olsa büyükte olsa destek tam destektir. Biz burada kendimizi gösterdik. Buradan dualarla yolluyoruz. Projedeki asıl amacımız istediklerini, özlediklerini belirttiler biz bu yollayacağımız paketlerle hem ağızlarında güzel bir tat bırakmak hem de onlara tam destek verdiğimizi, onların yanında olduğumuzu, onlara güvendiğimizi belirtmek için böyle bir projeyi başlattık ve bitirdik” ifadelerini kullandı.
Öğrencilerden Kübra Akdağ projeyi yaptıkları için gururlu olduklarını belirterek, “Oradakiler çok güveniyoruz ve onların yanlarındayız. Bunları dile getiremesek de, hissettiremezsek de şuan bu projeyle bir nebze olsun hissettirmeye çalıştık” şeklinde konuştu.
Öğrencilerin kendi hazırladıkları paketleri otomobile yüklemesinin ardından yöresel yemekler Nusaybin’deki güvenlik güçlerine ulaştırılmak üzere özel araçla yola çıktı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir