Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sercan Badur, Engelliler İçin Söyleşi Ve İmza Etkinliğine Katıldı

Sercan Badur, Engelliler İçin Söyleşi Ve İmza Etkinliğine Katıldı

admin admin -
34 0

Oyuncu Sercan Badur, Engelliler Haftası kapsamında Maltepe Park AVM’nin düzenlediği söyleşi ve imza günü etkinliğine katıldı.
Birçok sosyal sorumluluk projesine katılımcı olarak destek veren ve daha önce bir hipoksi hastasını canlandırmış olan Sercan Badur, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, Zeynep Rana Aybar’ın gerçekleştirdiği organizasyonla Maltepe Park’ta sevenleriyle buluştu.
Badur, kendisini izlemeye gelen sevenlerine, engellilerin yaşadığı sorunlar, toplumun engellilere bakış açısından ve bir dizide canlandırmış olduğu hipoksi hastası karakteriyle birlikte, hayatlarına bu hastalıkla devam eden insanlarla yaşadığı iletişimden bahsetti. Badur, kendisini ilgiyle izleyen sevenlerine söyleşi sonrası imza dağıttı.
Maltepe Park Alışveriş Merkezinin destek verdiği ve tamamen farkındalık oluşturabilmek adına düzenlenen etkinliğe katılımcı olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Badur, “Hepimiz işimizi yapıyoruz. Ancak biz oyuncular, içinde sosyal sorumluluk olan etkinliklerde daha fazla yer alarak, farkındalığın arttırılması konusunda çalışmalıyız. Katıldığım bu etkinliklerde harika insanlarla tanışıp, muhteşem deneyimler yaşıyorum.Allah, hiçbir şeyi engel görmeyeceğimiz, karşımıza engel diye sunulan sorunları aşabileceğimiz günleri nasip etsin” dedi.
’’HİPOKSİ HASTALARI BENİM İÇİN ÖZEL’’
Hipoksi hastalarının kendisi için özel olduklarını belirten Badur, şöyle konuştu: ’’Oynadığım rol gereği hipoksi hastalığını çok fazla araştırdım. Dizinin devam ettiği süre boyunca da bir hipoksi hastası hayatına nasıl devam eder, nasıl tepkiler verir, duygu iniş çıkışları nasıl olur sürekli okudum. Oynadığım karakterle bir şekilde onların sesi oldum. Bu yüzden hipoksi hastaları benim için çok özel.’’
Toplumun engellilere karşı durumlarını değerlendiren Badur, ’’Engelli deyip ayırıyorlar ama ben bu ayrımı sevmiyorum. Engel beynimizde. Önemli olan farkında olmak ve bir engel varsa nasıl aşacağımızı düşünerek, çözüm üretmek. Allah’ın verdiği hayata çok da şanslı doğmamış olabiliriz, elimizde olmayan sebeplerden dolayı bu dünyaya farklı gelmiş ya da hayat bize sonradan engeller vermiş olabilir. Önemli olan, hayata karşı hep bir direnç içerisinde olmak. Toplum olarak duyarlılığımızın artması gerekiyor. Var olan engellere, biz yeni engeller bekliyoruz. Önce beynimizden sonra da hayat pratiğimizden tüm engellerin kalkmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.
Bu tarz projelere destek veren kurumların artmasını dileyip, sevenleri ile bir araya gelmesine vesile olan Maltepe Park’a teşekkürlerini ileten Badur, şöyle konuştu: “Burada alışveriş yapan bir kişide bile bir farkındalık yaratabildiysek, bu haftanın engelliler haftası olduğunu bilmeyen bir kişiye bile bu haftaya dair bir cümle iletebildiysek ne mutlu bana.’’

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir