Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Selendi’de Girişimcilik Kursu Sertifikaları Dağıtıldı

Selendi’de Girişimcilik Kursu Sertifikaları Dağıtıldı

admin admin -
20 0

Manisa’nın Selendi ilçesinde Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.
Selendi Ziraat Odası’nda düzenlenen KOSGEB girişimcilik kursu sertifika törenine Selendi İlçe Kaymakamı Hakan Güner, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mustafa Akpınar, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Aslan, Manisa KOSGEB İl Müdürü Levent Arslan, Selendi Esnaf Odası Başkanı Mehmet Çimen, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, Selendi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şükrü Filik, işadamları ve kursiyerler katıldı. Sertifika töreninde bir konuşma yapan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, “Ülkemizin en büyük sorunu istihdam. Sizler kendi işinizi kuracaksınız, kendinize istihdam yaratacaksınız daha sonra kurduğunuz yerde yeni kişileri çalıştıracaksınız yeni istihdamlar yaratacaksınız. Salihli’de bunun örnekleri var. 300 girişimci içerisinde 56 girişimcimiz şu an kendi işini kurdu. Bu Türkiye ortalaması yüzde 10 civarındayken KOSGEB’te yüzde 20’ler civarında başarı oranımız var.” dedi.
Kaymakam Hakan Güner ise ” Özellikle KOBİ olarak nitelendirebileceğim alt kesimdeki işletmelerin desteklenmesi özellikle genç girişimciler ve kadınlara yönelik yeni işletmeler kurulması noktasında da çok cüzzi katkı sağlayarak KOSGEB’den ciddi miktarlarda destek alabiliyorsunuz. Son dönemlerde genç girişimcilerle birlikte limitler yükseltildi. Kurs burada tamamlandı ama projelerinizi bir an önce yazmanız ve hayata geçirmeniz gerekiyor. Bu imkânı ilçemize sundukları için Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ediyorum. Sizlere de yeni iş hayatında başarılar diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir