Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şehit Babası Uşak’a Askeri Helikopterle Getirildi

Şehit Babası Uşak’a Askeri Helikopterle Getirildi

admin admin -
32 0

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde çıkan çatışmaya destek götürmek isterken kaza yapan helikopterde şehit olan Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan’ın acılı babası Denizli’den askeri helikopterle Uşak’a getirildi.
Hakkari’nin Çukurca ilçesinde oğlunun şehit düştüğü haberini Denizli’nin Acıpayam ilçesinde akraba ziyaretinde alan baba emekli öğretmen Süleyman Şahan, askeri helikopterle Uşak’a getirildi. Uşak Garnizon Komutanı Kd. Albay Yusuf Yalçın’ın karşıladığı acılı baba evine gelerek akrabalarının ve yakınlarının taziyelerini kabul etti.
Baba Süleyman Şahan bir süre evinde kaldıktan sonra oğlunun naaşını teslim almak üzere uçakla Hakkari’ye hareket etti. Yetkililer ve aile yakınlarından alınan bilgiye göre Şehit Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan’ın naaşının nerede defnedileceği kesinlik kazanmadı.
Bu arada Şehit Üsteğmen Şahan’ın 6 ay önce baba olduğu ve eşi Betül Şahan’ın Ankara’da öğretmenlik yaptığı öğrenildi. Emekli öğretmen Şükran ve Süleyman Şahan’ın küçük oğlu olan Şehit Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan’ın doktor olan ağabeyinin de acı haberin ardından görev yaptığı İstanbul’dan Uşak’a geldiği öğrenildi.
Şehidin evine gelen Uşak Valisi Ahmet Okur acılı aileye teselli olmaya çalışırken basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Hepimizin başı sağ olsun. Yıllarca Uşak’ta eğitime hizmet veren ailenin pilot evladı şehit düşmüştür. Cenabı Allah hizmetlerini şahadetle neticelendirdi. Allah şehidimizin mekanını cennet eylesin. Diğer şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de Rabbim acil şifalar ihsan etsin” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir