Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şehit Ateşi Tekirdağ’a Düştü

Şehit Ateşi Tekirdağ’a Düştü

admin admin -
33 0

TEKİRDAĞ (İHA) – Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Osman Vurğun’un Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki baba ocağına şehit ateşi düştü.
Edinilen bilgiye göre, Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Abdülkadirpaşa Mahallesi’nde teröristlerin kazdıkları hendekleri kapatmak ve tuzakları etkisiz hale getirmek için çalışma yapan güvenlik güçleri, teröristlerle çatışmaya girdi. Çatışma sırasında yaralanan Uzman Çavuş Osman Vurğun (23) kaldırıldığı devlet hastanesinde tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.
Aslen Hatay İskenderunlu olan Vurğun’un Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine bağlı Şeyhsinan Mahallesinde yaşayan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi. Sağlık ekiplerinin de refakatiyle ailenin evine giden ekipler Osman Vurğun’un şehadet haberini aileye bildirdi. 3 kardeşin ortancası olan Osman Vurğun’un ağabeyinin de Kırklareli’nde astsubay olarak görev yaptığı ve bir de kız kardeşinin bulunduğu kaydedildi.
Şehidin cenazesinin, ailenin kararına göre Hatay İskenderun ya da Çorlu’da düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği kaydedildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir