Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şahinbey’den Çölyak Hastalarına Destek

Şahinbey’den Çölyak Hastalarına Destek

admin admin -
20 0

Şahinbey Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Market aracılığıyla, çölyak hastası bulunan ailelere glutensiz un dağıtımına devam ediyor.
2013 yılından bu yana toplamda 5.050 koli, yani 40 ton 400 kg glutensiz un, makarna, irmik, kurabiye dağıtan Şahinbey Belediyesi çölyak hastalarına destek olmaya devam ediyor. Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Çölyak Hastalığı Bilgilendirme Toplantısı ve Glutensiz Gıda Dağıtımı Töreninde Çölyak hastalığı ile ilgili bilgiler verildi. Düzenlenen törene Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra belediye başkan yardımcıları ve kurum müdürleri katıldı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çölyak hastalığını birçok kişi tarafından bilinmediğini belirterek, “Öncelikle tüm çölyak hastalarımıza Allah’tan şifa ve ailelerine sabırlar vermesini diyorum. Hem doktorumuz hem de diyetisyenimiz Çölyak hastalığı ile ilgili bilgiler verdi. Çölyak hastalığı birçok kişi tarafından bilinmeyen bir hastalıktır. Gulitensiz unda biraz zor bulunan bir zaruri malzemeydi. Bu konu 2013 yılında bize intikal ettiğinde, o günden bu yana glutensiz unun yan sıra makarna, irmik ve kurabiye dağıtımımız devam ediyor. 2013 yılında 465 koli, 2014 yılında 1240 koli, 2015 yılında 2.045 koli ve 2016 yılında 1300 koli yani toplamda 5.050 koli glutensiz un, makarna, irmik ve kurabiye dağıtımı yaptık. Hastalarımıza helali hoş ve şifa olsun. Gönül arzu ediyor ki daha fazlasını verelim. İnşallah Gaziantep’te de glutensiz un yapan bir fırın açılır ve sizlerin ihtiyacını karşılar. Bu konuyu özellikle fırıncılar odası başkanına da ileteceğim” dedi.
Düzenlenen seminer sonrasında Şahinbey Belediyesi Sosyal Market aracılığıyla Glutensiz un, makarna, irmik ve kurabiyenin yanı sıra, yine gulitensiz undan hazırlanmış yemek dağıtımı yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir