Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rektör Kaplan’dan Son Ders

Rektör Kaplan’dan Son Ders

admin admin -
30 0

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan bu yıl mezun olacak Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin son dersine girerek, mesleğinin 45’inci yılında öğrencilere önerilerde bulundu.
Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden bu yıl mezun olacak öğrencileri son derslerini işledi. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan derste, edebiyat ve insani değerler konularında paylaşımlarda bulunuldu. Mesleğinin 45’inci yılında tecrübelerini öğrencilerine aktaran Rektör Kaplan, “Öğrencilerimiz ülkemizin geleceği olarak çok çalışmak durumundadır. Hayatlarının en verimli dönemlerinde üretken olmalı, ortaya yeni bir şeyler koyacak bilinçte olmalılar. Öğrencilerimiz çalışmayı hayat tarzı olarak görerek, ülkemizi geleceğe layık olduğu yere taşımalılar.” dedi.
Öğrencilerin öğretim elemanlarıyla yakın iletişim içinde olmasının önemine vurgu yapan Rektör Kaplan, “Biz öğrencilerimizle derste, ders dışında, konferans salonlarında, sempozyumlarda, toplantılarda her an yakın olabilmeliyiz. Bu yakınlık ölçüsünde onların öğrenme potansiyellerini geliştirme imkânlarımız artar. Öğrencilerimizin de hocalarından daha fazla yararlanma imkânı ortaya çıkar. Çağdaş eğitim ve öğretim noktasında hocanın ve öğrencinin birlikteliğini esas alan bir sistemdir.” diye konuştu.
Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Delice ise son derste son sözlerin söylendiğini kaydederek, “Öğrencilerimiz 4 yıl boyunca birçok derse girdi. Temel ve alan derslerini alarak öğrenimlerinin sonuna geldiler. Mezuniyetlerine sayılı günler kala Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’dan son derslerini almaları çok önemli. Çünkü ileride bugünlerden bahsedilecek, bu derslerle övünülecektir.” şeklinde konuştu.
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, Rektör Kaplan’ın soruları cevaplandırmasıyla son buldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir