Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Personele, E-devlet Entegrasyonu Anlatıldı

Personele, E-devlet Entegrasyonu Anlatıldı

admin admin -
26 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen ve ilçe belediyelerinde görev yapan e-devlet ve bilgi işlem personelinin katılımı ile bir toplantı yapıldı. Toplantıda ilçe belediye personellerine e-devlet entegrasyonu anlatıldı.
Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve konuşmacı olarak Türksat e-Devlet ve Bilgi Toplumu Proje Koordinatörü Tuğan Avcıoğlu’nun katıldığı toplantıda e-devlet entegrasyonunun önemi ve amacı hakkında bilgiler aktarıldı. Tuğan Avcıoğlu, e-devlet kapısının tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan büyük bir internet sitesi olduğunu belirterek, Malatya Büyükşehir Belediyesinin de e- belediye uygulamasını 2012 yılında gerçekleştirerek, belediye hizmetlerinin vatandaşa en kolay, en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırıldığını söyledi.
Avcıoğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesinin şu anda tahakkuk, tahsilat, beyan ve sicil bilgileri gibi hizmetlerini e-devlet kapısı üzerinden verdiğini ve bunun vatandaşlar tarafından da benimsendiğini gördüklerini dile getirdi. e-devlet entegrasyonunun önemi ve amacı hakkında ilçe belediye personellerine e- devlet kapısı ve şeffaf belediyecilik hizmetleri hakkında sinevizyon eşliğinde ayrıntılı bilgiler veren Avcıoğlu, e- devlet yoluyla her kurumun ve her bireyin bilgi ve iletişim teknolojileri ile devlet kurumlarına ve kurumlarca sunulan hizmetlere kolayca erişimin hedeflendiğini ifade etti.
Toplantı sırasında ayrıca, Malatya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından ilçe belediyelerine, e-devlet kapısı entegrasyonu çalışmaları hakkında teknik altyapı desteği verileceği bildirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir