Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Pamukkaleli Öğrenciler İstanbul’u Gezdi

Pamukkaleli Öğrenciler İstanbul’u Gezdi

admin admin -
17 0

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in, gelecek yıl üniversite sınavına girecek lise 11. sınıfta okuyan öğrencileri motive etmek, üniversite tercihlerine katkı sağlamak amacıyla kafileler halinde İstanbul’a gönderdiği inceleme gezisinde ilk grup tamamlandı.
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede gelecek yıl üniversite sınavına girecek olan lise 11. sınıfta okuyan öğrencilere güzel bir hediye vererek İstanbul’a gönderdi.
Öğrencilere moral ve motivasyon sağlamak, İstanbul’un tarihi başta olmak üzere görsel güzelliğini yaşamalarına olanak tanımak ve en önemlisi biri devlet biri vakıf olmak üzere üniversitelere götürülüp gelecek planlamalarına katkı sunmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında kafileler halinde ilk grupta yaklaşık bin lise öğrencisi İstanbul gezisini tamamladı. İstanbul’da ilk olarak üniversite kampüslerini gezen öğrenciler, üniversiteler hakkında da bilgilerin aktarıldığı konferanslarla yapacakları tercihleri noktasında daha da bilinçlendi.
Öğrenciler ayrıca İstanbul gezisinde Minyatürk’ü gezdi ve Panorama 1453 müzesine ziyarette bulundu. Ayrıca görsel güzelliği ile kendine hayran bırakan Boğaz turu ile İstanbul’un hem doğal hem de tarihi güzelliklerini görme fırsatı buldular. İkinci grupta yer alan öğrenciler ise, Eylül ayında yine kafileler halinde İstanbul’a gönderilecek.
Gezide öğrencilere refakat eden öğretmenleri hayata geçirilen projenin öğrencilerin gelecekleri açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi, “Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’in hayata geçirdiği bu etkinlik öğrencilerimizin başarısına yüzde yüz katkı sağlayacak. Aralarında ilk defa İstanbul’a gelen öğrencilerimiz de var. Öğrencilerimiz gerek vakıf ve gerekse devlet üniversitelerini geziyle yakından tanıma fırsatı buldular. Geziyle öğrencilerimizin tercihleri noktasında ve bundan sonra ne yapmaları gerektiği konusunda hayati bir tecrübeye sahip oldular.”
Başkan Gürlesin ise, ilk grubu tamamlanan gezi projesiyle ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti, “Pamukkale Belediyesi olarak da gençlere, eğitime her daim destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Güçlü Türkiye’mizin teminatı çocuklarımız, gençlerimiz. Gençlerimize yönelik önemli bir projeyi daha hayata geçirdik. Gelecek yıl üniversite sınavlarına girecek olan ilçemizde lise 11. Sınıfta okuyan öğrencilerimiz bu geziyle ne yapmaları gerektiği, tercihlerinin nasıl olacağı konularında kendileri için çok önemli bilgi ve tecrübeye sahip oldular. Onların başarılarına bir katkı verdiysek ne mutlu bizlere. İnşallah bu gezi sonrası motivasyonları ile daha sıkı bir çalışma azmiyle istedikleri üniversite ve bölüme girecekler. Hepsine şimdiden başarı diliyorum. Projemizde ilk grubumuz tamamlandı. Eylül ayında inşallah yine ikinci grubumuzu kafileler halinde İstanbul’a göndermeye devam edeceğiz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir