Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. (Özel Haber) – Malazgirtli Köy Çocukları İlk Kez Sinemayla Buluştu

(Özel Haber) – Malazgirtli Köy Çocukları İlk Kez Sinemayla Buluştu

admin admin -
21 0

Muş’un Malazgirt ilçesi Kültür Müdürü Sevil Acaroğlu’nun, düzenlemiş olduğu etkinlikle köylerde yaşayan yaklaşık 600 köy çocuklarını sinemayla buluşturdu.
Malazgirt Kaymakamlığı ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destek verdiği, Kültür Müdürü Sevil Acaroğlu tarafından koordine edilen ”Köy Çocukları Sinemayla Buluşun” projesi kapsamında köylerde yaşayan öğrenciler ve köylü çocuklar hayatlarında ilk defa sinemayla tanıştı. İlçedeki köylerde yaşayan köy çocukları ile köy okullarında eğitim gören yaklaşık 600 çocuk, hayatlarında ilk defa sinemada film izlemenin heyecanını yaşadılar. Sinema salonuna geçmeden önce Kültür Müdürü sevil Acaroğlu tarafından oluşturulan, Malazgirt’tin ünlü ressamlarından Saruhan Yaman’ın 1071 Malazgirt tarihini anlatan resimlerini görme fırsatı bulan çocuklar, ayrıca Malazgirt tarihini yansıtan tarihi eserleri görme fırsatı yaşadılar. Daha sonra sinema salonuna gecen köy çocuklarına Kültür Müdürü Sevil Acaroğlu tarafından patlamış mısır ikramı yapıldı. Proje hakkında bilgiler veren Kültür Müdürü Sevil Acaroğlu, “Köy Çocukları Sinemayla Buluşun” projesini yapmak istedim. Sağolsun ilçe Kaymakamımız Soner Kırlı ve Milli Eğitim Müdürü Kenan Kayretli, bizlere çok destek verdiler. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Amacımız köy çocuklarını sinemayla buluşturmak. Bir nebze de olsa sanatla buluşturmak. Çocuklarımızı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu çocuklarımızı burada görmek bizleri hayli mutlu etti” dedi.
Hayatlarında ilk defa sinemayla buluşan çocuklardan Sedef Daş ve Firat Söylemez, ”Bizleri sinemayla buluşturan herkese çok teşekkür ediyoruz. Hayatımızda ilk defa yaşadığımız bir duyguydu. Çok mutlu olduk” ifadelerini kullandılar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir