Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Öz Güven-sen Aydın İl Başkanı Aydın’dan Rektör Bircan’a Destek

Öz Güven-sen Aydın İl Başkanı Aydın’dan Rektör Bircan’a Destek

admin admin -
31 0

KESK Şubeler Platformu tarafından ADÜ Rektörü Prof. Dr Cavit Bircan’ı eleştiren açıklamaların ardından Öz Güven Sen Aydın İl başkanı Mehmet Aydın yaptığı basın açıklaması ile Rektör Cavit Bircan’a destek oldu.
Sendika’nın İl Başkanı Mehmet Aydın, “Sayın eski Rektör Şükrü Boylu, kişilerin bıyığını bile bahane edip her türlü baskıyı yaptığı günleri unuttu galiba. Zülüm görenlerden biri de benim. Hem terör örgütüne destek verip hem de masum gözükme gayretlerini kimse inanmayacaktır” dedi.
Konu ile ilgili yaptığı açıklamada hem sendika başkanı hem de Üniversite’de görev yapan biri olarak mevcut Rektör Cavit Bircan’ı sonuna kadar desteklediklerini ve görevden uzaklaştırılan eski Rektör Şükrü Boylu’nun döneminde yapılanları herkesin bildiğini ifade eden Öz Güven Sen Aydın İl Başkanı Mehmet Aydın, “Hak ve özgürlük arayışı adı altında yapılanları herkes görüyor. Dönemin Rektörü ve şu anda eylemlere katılan Sayın Prof. Dr. Şükrü Boylu zamanında dini inancı gereğini yapan kişilere yapılan zulümleri ve nerelere sürüldüğünü biliyoruz. Benim şahsıma yapılan baskıları zulmü de herkes biliyor. İnsanları bıyığından dolayı bile baskıya maruz bıraktınız. Sayın Şükrü Boylu döneminde bunların hepsini yaşayıp gördük. Bilim yuvası üniversite içkili eğlenceli alemler yapılan mekan haline gelmişti. Bunu da iyi biliyoruz. Üniversitemiz de çalışan onlarca personel bunu yaşadı herkes tarafından biliniyor. Şimdi Üniversite’nin Rektörü Prof. Dr. Sayın Bircan’a neden bu kadar saldırdıklarını biliyoruz. Herkesin inancına saygı duyulması, üniversitede içkili alemlerin yapılmaması birilerini rahatsız etti. Siz terör örgütüne destek vereceksiniz,Cumhurbaşkanına hakaret edeceksiniz birilerinin de buna seyirci kalmasını bekleyeceksiniz. Vatanını milletini seven herkes bu eylemlerin karşısında durur” ifadelerine yer verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir