Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Öğrenciler Bilim Ve Kültür İçin Yarıştı

Öğrenciler Bilim Ve Kültür İçin Yarıştı

admin admin -
21 0

Özel İzmir Koleji tarafından düzenlenen Bilim ve Sanat Şenliği etkinliğinde, ortaokul öğrencilerinin hazırladığı 145 proje yarıştı.
Özel İzmir Koleji’nin gerçekleştirdiği bu yıl 2.’si düzenlenen Bilim ve Sanat Şenliği’nde ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan 145 proje sergilendi. Eserler büyük ilgi gördü. Yarışmada birinciliği kazanan öğrenci Yade Arıkök, ’Kurtuluş Savaşı’nda Türk Kadınının Önemi ve Yeri’ adlı projesiyle büyük alkış topladı. İzmir Koleji Bilim Kurulu Sorumlusu Fatma Özgür Güler, etkinlikler hakkında şöyle konuştu:
“Düzenlemiş olduğumuz bu proje yarışması ile öncelikli amacımız, çocuklarımızın bilimin önemini kavramalarını sağlamak, ufuklarını açmak, yeni fikirler bulmalarına yardımcı olmak, öz güvenlerini geliştirmektir. Kültürel anlamda Türk örf ve adetlerini araştıran, geliştiren öğrencilerimiz bilimsel alanda Türk kültürüne önemli katkılar sağlayacak çalışmalar yapmışlardır. Teknolojinin gelişimiyle sekteye uğrayan ’kültür’ konusunda öğrencilerimizin çabası, okulumuz vizyon ve misyonuna yakışan bu çalışmalar bizleri onurlandırmıştır. Geleceğin bilim adamları ve kültür elçileri İzmir Koleji çatısı altında yetişmektedir ve bu durum bizleri heyecanlandırmaktadır” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir