Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Motiur Rahman Nizami İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Motiur Rahman Nizami İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

admin admin -
27 0

Bagladeş’te idam edilen Cemaati İslami Partisi Genel Başkanlarından Motiur Rahman Nizami için Adıyaman’da gıyabi cenaze namazı kılındı.
Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen basın açıklama ve gıyabi cenaze namazına birçok sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.
Cuma namazı sonrasında Demokrasi Parkı’nda basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya okudu.
Bedrettin Beyazkaya açıklamasında, “Bugün Suriye, Irak, Mısır, Yemen ve birçok İslam ülkesinde yaşanan sıkıntıların ardında ırkçı emperyalizim vardır. Irçı emperyalizm bölgeyi neredeyse bütün uluslar arası haber ajanslarında etnik ve mezhepsel adlandırmalar ile tasnif eden, tasnifte işine geldiğinde etnik yapıyı, işine geldiğinde mezhep farklılığını kullanan yapıdır. Bölge insanlarının emperyalizme karşı ortak bir tavır sergilenmesini önleyebilmek için her dönemde ırkçılığın ve mezhepçiliği körüklemişler, provakatif olaylar ile bölge insanını birbirine düşürmüşlerdir. İslam coğrafyasında yaşanılan bu sıkıntıların bir benzeri Bangledeş’te yaşanmaktadır. Bagladeş’te Cemaati İslami Partisi Genel Başkanlarından Motiur Rahman Nizami’nin idam edilmesinin de hukuk dışı bir karar olduğu açıktır” dedi.
Basın açıklamasının ardından kalabalık tarafından Motiur Rahman Nizami için gıyabi cenaze namazı kılındı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir