Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Minik Öğrencilerden Renkli ‘Trafik Güvenliği Haftası’ Kutlaması

Minik Öğrencilerden Renkli ‘Trafik Güvenliği Haftası’ Kutlaması

admin admin -
27 0

Eskişehir’de trafik kuralları ve yaya güvenliğine dikkat çekmek isteyen 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu öğrencileri, pankartlar eşliğinde yürüyüp, sürücülere karanfil dağıttı.
7-15 Mayıs Trafik Güvenliği Haftası münasebetiyle Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu ve Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü işbirliğiyle etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, minik öğrenciler ellerine aldıkları pankartlarla ilk olarak Emek mahallesi Ertaş caddesi üzerinde, polisler ve öğretmenleri nezaretinde yürüdü. Daha sonra görevli polis memurları tarafından yoldan geçen araçlar durduruldu. Minikler, sürücülerin ‘Trafik Güvenliği Haftasını’ kutlayarak, günün anısına karanfil dağıttı.
Görevli polis memurları ve öğretmenleri nezaretinde öğrenciler, tramvay durağına da alınarak, vatmanların da haftasını kutladı. Vatmanlara da günün anısına karanfil veren öğrencilere görevli polis memurları, tramvaydan iniş ve biniş kurallarını öğrencilere bizzat uygulatarak, kısa bir eğitim yaptırdı. Tramvay yolcularına da bilgilendirme yapan öğrenciler, son derece farklı bir uygulamaya imza attı. Trafik Güvenliği Haftası nedeniyle sürücüler ve yolcular, 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu yetkililerine ve öğrencilerine duydukları memnuniyeti bildirdiler.
Okul Müdürü Nurettin Ateş, okulun sadece binadan ibaret olmadığını, çevresiyle hayatın kendisinin bir okul olduğunu, trafik kurallarının bu yaştaki çocuklara, yerinde öğretmenin; sürücüler ve yayalar için de trafik kuralları konusunda duyarlılık oluşturmanın çok önemli olduğunu söyledi.
Okul yetkilileri, birlikte gerçekleştirilen bu etkinlik için Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne teşekkürlerini ettiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir