Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Minik Adalet’in Kütüphane Hayali Gerçek Oldu

Minik Adalet’in Kütüphane Hayali Gerçek Oldu

admin admin -
32 0

Göcek Deniz Temiz İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 4. Sınıfı öğrencisi minik Adalet’in kütüphane projesi hayali gerçek oldu.
Eğitime, engellilere ve yardıma muhtaç bayanlara verdiği desteklerle bilinen Fethiye Evi, okula ahşap kütüphane yaparak hizmete açtı. Kütüphanenin kitap desteğinin ise yine Fethiye Evi tarafından karşılanacağı öğrenildi.
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın eşi Nesrin Saatcı tarafından bir gönüllü grup ile birlikte kurulan Fethiye Evi Gönüllüleri, bir hayali daha gerçekleştirdi. Her şey, Göcek Deniz Temiz İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencisi minik Adalet’in projesi olan ve öğretmeni Meral Çamcı’nın Nesrin Saatcı’yı aramasıyla başladı. Kütüphane projesini telefonda Nesrin Saatcı’yla paylaşılmasından sonra Fethiye Evi Gönüllüleri harekete geçti ve kütüphane yapımına başladı.
“HAYATINIZ BOYUNCA DOĞRUDAN VAZGEÇMEYİN”
Tamamen ahşaptan yapılan ve 800 kitabıyla hizmet vermeye başlayan Kütüphane’nin açılışında konuşan Fethiye Evi Gönüllü Kurucusu Nesrin Saatcı, öğrencilere seslenerek, “Hayatınız boyunca doğrudan vazgeçmeyin. Hiç yalan söylemeyin” dedi. Meral öğretmenin bir telefonu sonrası kütüphanenin yapılmaya başlandığını belirten Nesrin Saatcı, “Adalet’imizin kütüphane projesini gerçekleştiriyor olmaktan mutluluk duyduk. Kütüphanemiz şuan tamamlandı ancak Fethiye Evi olarak kitap desteği de vereceğiz. Meral öğretmenimiz bize telefon açtı. Biz de Gönüllüler olarak Belediyemizin de destekleriyle kütüphanemizi tamamladık. Bizler eğitimin, engellilerimizin ve yardıma muhtaç bayanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Açılış sonrası Okul yönetimi ve bölge sakinleri tarafından Nesrin Saatcı’ya teşekkür edilerek, çiçek takdim edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir